Nejčastější chyby v péči o vlasy: Děláte je i vy? | Pro ženy | Blesk.cz
Středa 30. září 2020
Svátek slaví Jeroným, zítra Igor
Oblačno, déšť 15°C

Nejčastější chyby v péči o vlasy: Děláte je i vy?

27. května 2013 | 14:30

Dopouštíme se jich snad všichni, často si to ovšem ani neuvědomujeme. A naše ubohé vlasy přitom kvůli nim postrádají zdraví, lesk i sílu. Poradíme vám, jak se jich jednou provždy vyvarovat!

1. Přeháníme to se stylingem

Tužidlo, gel, vosk, lak, suchý šampon. Mnoho z nás má sklon je na vlasy vrstvit v co největším množství - místo abychom si vybraly jen ty, které opravdu potřebujeme. Stylingové produkty však vlasy zatěžují a špatný střih stejně nezachrání.

Co s tím? Vsaďte na lehké přípravky, po kterých vaše lokny nezplihnou. A používejte je s rozmyslem. Pro všechny délky vlasů je nejlepší volbou kvalitní pěnové tužidlo, které účes zafixuje a dodá mu objem, ale není příliš těžké.

Pěnové tužidlo Long Repair, Nivea, 94,90 Kč.
Pěnové tužidlo Long Repair, Nivea, 94,90 Kč.
Autor: archiv firmy

2. Nestříháme se pravidelně

Prokrastinace je lidská, ale proč odkládat něco tak příjemného, jako je návštěva kadeřnictví? Vlasy, které už měsíce neviděly nůžky, jsou navíc většinou beztvaré, unavené a mají roztřepené konečky.

Co s tím? Najděte kadeřníka nebo kadeřnici, kteří vám porozumí a od kterých budete odcházet spokojená. (Ano, hledání může trvat i roky, ale stojí za to.) Navštěvujte je pak aspoň jednou za dva měsíce, aby váš účes zůstal krásný a svěží.

3. Lakujeme a pak žehlíme

Znáte to praskání, který se ozve, když žehlíte nalakované vlasy? Že vám připomíná zvuk smažení na pánvi? Máte pravdu. Alkohol, který vlasové spreje a laky obsahují, se žehličkou silně zahřívá, a vlasy se tak vlastně flambují!

Co s tím? Nechcete své kadeře zcela zničit? Při žehlení, kulmování a fénování vždy používejte speciální produkty, které chrání vlasy proti teplu. Účes přelakujte, až bude zcela suchý.

Posilující šampon Goodbye Damage, Garnier, 69,90 Kč.
Posilující šampon Goodbye Damage, Garnier, 69,90 Kč.
Autor: archiv firmy
4. Přípravky 2v1 používáme každý den

Šampon, kondicionér a péče v jediném opláchnutí? Zní to lákavě, ale produkty 2v1 nebo 3v1 jsou ošidné. Všechny vytoužené schopnosti - mytí, uhlazení, ochrana, výživa, hydratace - se prostě do jedné lahvičky vejdou leda v pohádce.

Co s tím? Přípravky typu "vše v jednom balení" se hodí do posilovny, na služební cestu nebo na dovolenou. Po běžnou každodenní péči si ale raději vyberte šampón i kondicionér podle svých individuálních potřeb.

Rada odbornice: „Šampon vybírejte podle typu vlasů a účinku, který požadujete“ říká Martina Švelblová, vlasová stylistka značky NIVEA. „Při mytí vlasy vždy dokonale opláchněte. Je to důležité kvůli kráse i zdraví vlasů. Nevymyté zbytky přípravků mohou způsobit vznik lupů nebo jiných potíží spojených s pokožkou hlavy."

Autor: mab