Je čas dát celulitidě sbohem! | Pro ženy | Blesk.cz

Je čas dát celulitidě sbohem!

22. března 2013 | 14:00

Celulitida trápí boubelky i ženy hubené jak lunt. Za její vznik může bohužel hlavně genetika, ale také špatné stravovací návyky, nepravidelný pitný režim nebo nedostatek fyzické aktivity. Zabojujte s pomerančovou kůží dříve, než začne léto, máme pro vás několik zaručených tipů.

Pokud se chcete celulitidy zbavit navždy, budete se muset vyvarovat prohřešků, jako je přemíra pití alkoholu, příliš slané a tučné jídlo, polehávání a povalování se u televize nebo sprchování se příliš horkou vodou. Naopak si budete muset osvojit následující tipy, ale věřte, za krásně hladkou pokožku to rozhodně stojí.

Dobrá balená voda není chemicky upravovaná
Pijte hodně vodu

Hydratace je velice důležitá, aby byli vaše kožní buňky regenerované a svěží. Vypijte denně alespoň 8 sklenic neperlivé vody, vynechejte kávu i sladké nápoje a nenechte své tělo pocítit ani na okamžik žízeň.

Čerstvé ovoce a zelenina

Strava plná čerstvého ovoce a zeleniny dokáže snížit riziko vzniku celulitidy, díky tomu, že má vysoký obsah vody a dodává tělu potřebnou hydrataci. Navíc ovoce a zelenina obsahují antioxidanty chránící buňky před poškozením.

Avokádo
Zdravé tuky neuškodí

Za vznik celulitidy sice může tuk, spolehlivě napravit ji ale dokáže zase tuk. Tedy ten zdravý.  Potraviny, jako je olivový olej, ořechy nebo avokádo, obsahují omega 3 mastné kyseliny, které jsou tělu prospěšné a udržují kůži zdravou a pružnou.

Detoxikujte

Zbavte tělo škodlivin, které zamezují jeho správnému fungování. Očistný proces nastartuje například kopřivový nebo březový čaj, mořské řasy nebo detoxikační dieta.

Zbavte se navždy celulitidy!
Pečujte o pokožku

Vaše pokožka potřebuje být dostatečně prokrvená, aby byla hladší a vypadala svěže.  Vyzkoušejte například jemné kartáčování. Suchou pokožku masírujte kartáčem s měkkými štětinami, lehkými krouživými pohyby směrem k srdci. Po masáži se teprve osprchujte, abyste smyla odumřelé kožní buňky, které kartáč uvolnil.

Začněte cvičit

Pusťte se do silového tréninku, který zmobilizuje svaly a tím dokáže vyhladit podkožní tuk, který tvoří nevzhledné bouličky. Skvěle vám vyhladí pokožku i rychlá chůze nebo běh či jízda na kole.

Zbavte se celulitidy. Zmeňte svoje návyky a zatočíte s ní jednou pro vždy
Hydratujte zvenku

Nezapomínejte pokožku důkladně hydratovat nejen zevnitř, ale také z venku. Vybírejte si kvalitní hydratační krémy, které do pokožky vmasírovávejte krouživými pohyby.

Otužujte se

Vaší pokožce moc nesvědčí koupel v horké vodě, která je pro vaše smysly tak příjemná. Ideální je vlažná nebo lehce studená voda, která kůži napíná a tónuje. Zapomeňte však na ledovou vodu, s tou byste si mohla přivodit nepříjemné nastydnutí svalů.

Buďte celoročně krásně opálená, jako od moře.
Optický klam

Zkuste ošálit zrak a využijte optického klamu, který dokáže opálená pokožka. Lehce bronzový odstín totiž dokáže schovat nedokonalosti pleti jako závoj. V dnešní době již najdete mnoho kvalitních samoopalovacích krémů a nástřiků, které vypadají přirozeně. Pokud se vypravíte do solária, určitě si nezapomeňte přibalit krém s vysokým ochranným faktorem.

Známe bylinky, které vám pomůžou zhubnout!