Test korektorů na pleť: Který zakryje kruhy pod očima i pupínky? | Pro ženy | Blesk.cz

Test korektorů na pleť: Který zakryje kruhy pod očima i pupínky?

15. března 2018 | 06:00

Bez korektoru si nedokážeme představit život, bez nadsázky. Pro problematickou pleť s nedokonalostmi je záchranou, ale i když se pyšníte dokonalou pletí, sem tam vás určitě potrápí kruhy po očima. Které korektory je spolehlivě zamaskují? A které si poradí i s červenými pupínky?

Na trhu seženete několik typů korektorů – ty v tužce, které jsou tuhé, ty tekuté s měkkým aplikátorem nebo s houbičkou nebo paletky, se kterými se v poslední době roztrhl pytel.

Vedle klasických béžových korektorů najdete na pultech drogerií i barevné. Použití je jednodušší, než si myslíte. Zelený korektor skvěle zamaskuje začervenání a pupínky, protože zelená barva neutralizuje červenou. Korektor do modra by měl pleť rozzářit a zamaskovat známky únavy. Korektory do žluta jsou pak nejlepšími bojovníky proti fialovošedým kruhům pod očima. 

Které korektory opravdu fungují? A vyplatí se investovat do dražších paletek barevných korektorů? Otestovaly jsme je v redakci!

Korektor Affinitone, Maybelline, 110 Kč

Koupíte v síti drogerií.

Na můj vkus je korektor na kruhy pod očima příliš hutný a měl tendenci mi zvýrazňovat jemné vrásky, což je něco, co rozhodně nechcete. Na co se naopak hodí, je zamaskování drobných nedokonalostí. Make-up ho úspěšně překryje. Ideální služba za málo peněz.

Známka jako ve škole: 2

Korektor & báze Trend It Up Under Eye, odstín 010, 129 Kč

Koupíte v síti drogerií dm.

Tohoto šikovného korektoru se už asi nevzdám. Nejenže skvěle zakryje drobné nedokonalosti na pleti, ale i kruhy pod očima. Zamilovala jsem se i do jeho dávkovače. Na jedné straně pootočíte, a do houbičky se tak dostane trochu korektoru, ten jemně zaťukáte houbičkou do pleti. Zkrátka skvělé! 

Známka jako ve škole: 1

Korekční tyčinka pro bezchybnou pleť Zero Défault, Yves Rocher, 135 Kč 

Koupíte na www.yves-rocher.cz nebo v kamenných prodejnách.

Před nanesením tohoto korektoru je důležité dobře promastit pleť, jinak na ní zanechá šupinky a suchá místa. Řekla bych, že nedokonalosti se spíše snaží zvýraznit, jelikož po jeho nanesení jsou namazaná místa dost znatelná. Mé pleti prostě nesedl.

Známka jako ve škole: 3 

Paletka korektorů a rozjasňovače Dermacol, 169 Kč

Koupíte v síti drogerií nebo na www.dermacol.cz.

Trpím na kruhy pod očima a doposud jsem nenašla žádný korektor, který by je stoprocentně zakryl. Na paletku od Dermacolu jsem byla zvědavá, protože má hned čtyři složky. Zelený korektor slouží k zamaskování červených skvrn a akné a kryje opravdu dobře. Béžový korektor zakrývá nerovnosti, ale ten jsem příliš nevyužívala. Nejvíc mě zajímal žlutý korektor určený právě na kruhy pod očima. Stejně jako ty ostatní má poměrně mastnou strukturu, což mi ale nevadí, protože se dobře roztírá.

Paletka je vybavena i pěnovým aplikátorem, ale doporučuji korektory nanášet spíš prsty. Ani tento korektor sice kruhy pod očima nezakryl úplně dokonale, určitě ale lépe než korektory, které jsem vyzkoušela doposud. Trochu mi ale vadilo, že má tendenci se dostávat do téměř neviditelných vrásek a zvýraznit je. Poslední složkou paletky je rozjasňovač v perleťově stříbrné barvě. Osobně dávám přednost spíš tělovým odstínům a mám jiný oblíbený rozjasňovač, když ale někam vyrážíte a potřebujete mít u sebe co nejméně věcí, může se hodit.

Známka jako ve škole: 2 

Dlouhotrvající lehký korektor Lasting Finish Breathable, Rimmel, 189 Kč

Koupíte v síti drogerií. 

Korektor je v tubičce, která je zakončena malou houbičkou. Vytlačí se korektor z tuby a houbičkou se rovnou roztírá. Houbička je skvělá, moc dobře produkt vpravuje do pleti a vytváří přirozené krytí. Maličko je problém v tom, že se nesmí vymačkat moc velké množství, jinak je houbička moc plná a nefunguje to, jak má. 

Známka jako ve škole: 2 

Korektor v tužce CC Concealer Mark, Avon, 199 Kč

Koupíte na www.avon.cz.

Na výběr jsou tři barvy, a to fialová, zelená a žlutá, nemusíte si kupovat všechny tři, můžete si vybrat jen ten korektor, který využijete nejvíc. U mě rozhodně vyhrává ten zelený, používám ho na pupínky a začervenání okolo nosu. Texturou je příjemně krémový, dobře se tedy zapracovává do pleti. Jen se mi zdá, že tolik nevydrží, navíc cena za jednu tužku mi přijde dost vysoká.

Známka jako ve škole: 3 

Přírodní tekutý korektor Lavera, 199 Kč

Koupíte na www.organictime.cz.

S kosmetikou této značky mám ty nejlepší zkušenosti, tentokrát mě ale zklamala na plné čáře. Ocenit mohu jen malé „tužkové“ balení, které je skvělé do kabelky, a houbičkový aplikátor, kterým se mi tekutý korektor dobře nanášel. Tím ale s výčtem pozitiv končím. Opravdu špatně totiž kryje. Tmavé kruhy pod očima sice v rámci možností na chvilku zamaskuje, s nedokonalostmi pleti si ale neporadí. Navíc se rychle stírá a zalézá do jemných vrásek. Vedle toho také silně vysušuje jemnou pleť očního okolí. Vysoká cena bohužel v tomto případě vůbec neodpovídá kvalitě.

Známka jako ve škole: 4 

Korektor Age Rewind, Maybelline, 199,90 Kč

Koupíte v síti drogerií.

Tenhle korektor už používám asi tři roky. Dovezla jsem si ho tehdy z Německa a okamžitě se do něj zamilovala, od loňska je dostupný konečně i u nás. Tekutý korektor s houbičkovým aplikátorem nejen skvěle zakryje kruhy pod očima, ale taky nádherně rozjasní oční okolí. Má skvělou konzistenci, perfektně se nanáší díky houbičce a má super výdrž.

Houbička je měkká a ani trochu při aplikaci nedře. Já se do něj tak moc zamilovala, že ho používám nejen jako korektor, ale klidně si ho i nanesu na obličej, když spěchám a nemám čas na make-up. 

Známka jako ve škole: 1

Paletka korektorů na pleť Insta Conceal & Correct Palette, Rimmel, 199 Kč

Koupíte v síti drogerií.

S korektory už jsem se setkala, ale s těmito vícebarevnými jsem pracovala poprvé. Postupovala jsem přesně podle návodu na krabičce, protože jsem sama nevěděla, kam přesně jednotlivé barvy aplikovat. Korektory jsou krémové a snadno se prstem roztírají. Na závěr jsem je překryla make-upem, který běžně používám.

Výsledek byl dobrý, pleť se mi zdála po nanesení make-upu opravdu sjednocená. Jen jsem se nemohla zbavit pocitu, že toho mám na obličeji moc, ale zřejmě se jedná jen o zvyk. Samotná aplikace nevyžadovala přehnaně času navíc, jak jsem se původně obávala. Přesto mě paletka nepřesvědčila, že se jedná o něco, co nutně potřebuji každé ráno používat.

Známka jako ve škole:3 

Projasňující korektor Giordani Gold, Oriflame, 249 Kč

Koupíte na http://cz.oriflame.com.

Projasňující korektor od Oriflame není až tak korektor jako rozjasňovač. Má lehounkou konzistenci, ale nijak zvlášť velké krytí. Jeho aplikátor v tužce je velmi oblíbený a i mně vyhovoval. Hodí se skvěle například k prozáření očního okolí a zamaskování kruhů pod očima. Nanášela jsem ho až na make-up a nedokážu si představit, že by zakryl například akné nebo nějaké větší barevné nerovnosti pleti, ale jako rozjasňovač zafungoval skvěle.

Známka jako ve škole: 3 

Korektor True Match The One, L´Oréal Paris, 249,90 Kč 

Koupíte v síti drogerií.  

Korektor vyniká svou lehkou texturou, která se extrémně dobře zapracovává do pleti, a to i pouhými prsty. Přesto kryje více než dobře. To je přesně to, co od korektoru očekávám. Uvnitř malého elegantního balení najdete měkký aplikátor, kterým korektor nanesete přesně tam, kam potřebujete. 

Známka jako ve škole: 1

Krycí korektor Healthy Mix, Bourjois, 249 Kč

Koupíte v síti drogerií.  

Korektory moc často nepoužívám, ale po zkušenosti s tekutým korektorem od značky Bourjois asi změním názor. Skvěle zamaskoval všechny nedokonalosti pleti, ale také únavu, hezky se roztíral a nezanechával žádné nepříjemné fleky. Navíc obsahuje výtažky z ovoce a je bohatý na vitaminy C, E a B5 – zkrátka zázrak pro pleť. Korektor má navíc praktický aplikátor, se kterým se snadno zachází. Za mě super!

Známka jako ve škole: 1

Krycí korektor DermoPure, Eucerin, 298 Kč

Koupíte v síti lékáren.

Je určen především na zakrývání pupínků, které nejen zakryje, ale i rychleji zahojí. Korektor je v tyčince, jednoduše se nanese a trochu rozmaže prsty. Texturou je trochu tužší, ale do pleti jde zapracovat celkem dobře. Sice je dražší, ale má oproti jiným korektorům i účinky navíc. Pro problematickou pleť je tedy ideální.

Známka jako ve škole: 1

Korektor Giordani Gold Secret, Oriflame, 319 Kč

Koupíte na http://cz.oriflame.com.

Přiznávám, že jsem k němu přistupovala s nedůvěrou a bála jsem se, že buď mi úplně ucpe pleť, nebo nebude fungovat. A nic z toho se nepotvrdilo. Je hutný a dobře krycí, s tyčinkou se dobře manipulovalo. Mé kruhy pod očima zakryl spolehlivě, i když ke konci dne byl efekt slabší, za to je známka o stupeň nižší.

Známka jako ve škole: 2 

Paletka korektorů Infaillible Total Cover Concealer, L´Oréal Paris, 479 Kč

Koupíte v síti drogerií.

Paletka vypadá lákavě, protože v ní máte všechno, co potřebujete: přípravky na kruhy pod očima, nedokonalosti, rozšířené žilky i začervenání. Korektory mají velmi příjemnou, krémovou konzistenci, roztírají se doztracena a pod očima nezvýrazňují vrásky. Naučit se s nimi pracovat, abyste nevypadala jako na indiánské stezce, je ale trochu oříšek. Se zeleným korektorem na začervenání, světlým tělovým na kruhy pod očima a tmavším na nedokonalosti jsem si poradit dokázala. Fialový je ale pro mě stále záhadou. Kromě ceny nemám jinak nic, co bych této paletce vytkla.

Známka jako ve škole: 2

 

 

Autor: Lucie Houdková