Pátek 19. dubna 2024
Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela
Oblačno, déšť 9°C

Erotické cestování, extáze v elixíru lásky a sex ve vesmíru, to je budoucnost erotiky

 • 13. ledna 2023 | 06:00

  Pokrok nezastavíme, a to v žádné oblasti života, jak se jasně ukazuje. I lidská intimita a sexuální prožitky se vyvíjejí a stále hledáme něco víc. Potřebujeme nové podněty, prozkoumávat jiné obzory a posouvat hranice.

  Sex a láska tvoří pevnou součást našich životů. V blízké budoucnosti se v oblasti intimity a vztahů dočkáme nejrůznějších objevů i nových trendů. Hned v roce 2023 lze například čekat nárůst v oblasti erotického cestování, které si chce vyzkoušet více než pětina lidí. Vědci zase předpovídají, že do tří až pěti let bude komerčně dostupný přípravek, který lidem pomůže zamilovat se. Co dalšího budoucnost erotice chystá?

 • Erotické cestování

  Po letech útlumu, především kvůli pandemii koronaviru, se lidé opět ve velkém vrhli do cestování. A ne ledajakého. Na vzestupu jsou nejrůznější zážitkové zájezdy, při nichž si lidé užívají čas takzvaně „off-grid“ (bez elektřiny, internetu a moderních technologií), objevují přírodu, učí se umění přežití (survival skills). Kromě toho povstává i další nový velký trend pro rok 2023: erotické cestování. Dle reportu cestovní agentury Booking.com si chce právě erotický únik ze všednosti dopřát celých 23 % lidí. „Specializované resorty, v nichž si cestovatelé mohou diskrétně užívat své fetiše, prožívat své erotické fantazie a bezpečně objevovat svou sexualitu, se tak v budoucích letech velmi pravděpodobně zařadí mezi mainstreamovou nabídku cestovních kanceláří,“ předpovídá Veronika Kubíčková, sex expertka z e-shopu Ruzovyslon.cz.

  Podívejte se, kde si můžete užít sex se silikonovým milencem:

  Video se připravuje ...
  Už jste zkoušela sex se silikonovým milencem? Podívejte se, jak to probíhá • VIDEO: Adam Balažovič/BPŽ

 • Elixír lásky

  O lásce se říká, že je magická, ale ve skutečnosti je v ní především hodně (neuro)chemie. A experti se domnívají, že se jim už brzy může podařit „namíchat“ onen pohádkový nápoj lásky. I když ne nutně ve formě nápoje. Například Anna Machin z oxfordské univerzity předpovídá, že přípravky, které by lidem pomohly zamilovat se či udržet pocit zamilovanosti v životech dlouhodobých partnerů, by mohly být komerčně dostupné do tří až pěti let. Podle vědkyně se v nich uplatní nejen „hormon lásky“ oxytocin, ale třeba i droga extáze podaná v malém množství.

  Jednoduché způsoby, jak vyjádřit lásku:

  Video se připravuje ...
  12 jednoduchých způsobů, jak vyjádřit lásku • VIDEO: Youtube/BPŽ

 • Virtuální polibek

  Virtuální realita už dnes rozhodně není žádným sci-fi. Otevřený virtuální svět označovaný jako metaverse lze v současnosti navštívit prostřednictvím různých aplikací. Prozatím je nejvíce omezen na 360stupňové vizuály, zvuky a ovládání manuálními kontrolkami, vědci do něj však ve velmi blízké budoucnosti chtějí přivést další vjemy. „Expertům se podařilo vynalézt technologii, která pomocí ultrazvukových snímačů zabudovaných přímo do VR headsetu stimuluje ústa, rty, zuby a jazyk. Při jejím testování dokázali nasimulovat pocit čistění zubů, kouření cigarety, pití kávy a dokonce i polibku. Virtuální randění tak možná již brzy dostane úplně nový rozměr,“ komentuje novou technologii sex expertka Veronika Kubíčková.

 • Otázky ohledně sexu ve vesmíru

  Pokud chce lidstvo pomýšlet na kolonizování nových planet, je nejvyšší čas začít seriózně zkoumat sex v prostředí vesmíru. Vzhledem k tomu, že NASA dosud k tomuto tématu zastávala výrazně prudérní postoj, jsou lidské znalosti o intimitě i sexuální funkci v kosmickém prostoru v podstatě nulové. Čím dál více vědců však dnes volá po nové disciplíně, kterou už pojmenovali jako „vesmírnou sexuologii“. Toto téma považují za klíčové pro úspěch dlouhých vesmírných cest a potažmo i ambiciózního plánu Elona Muska na osídlení Marsu do roku 2050. Experty znepokojují nejen potenciální významně negativní dopady sexuální deprivace na astronauty při dlouhých misích, ale i otázky bezpečného početí a těhotenství ve vesmíru. Je tedy pravděpodobné, že v následujících letech bude vesmírná sexuologie silně rezonovat.

Diskuse ke článku
.