Středa 20. října 2021
Svátek slaví Vendelín, zítra Brigita
Polojasno 19°C

Šokující hygienické návyky Francouzek a další zajímavosti o dámských kalhotkách

 • 17. června 2021 | 06:00

  Letní teploty a s nimi související preference volnějších oděvů lákají mnohé ženy k chození bez kalhotek. Pro ty, které to ještě nevyzkoušely, je ideálním dnem 22. červen, na který připadá Mezinárodní den bez kalhotek. Víte, že průměrná žena dnes vlastní 34 kusů kalhotek, že nepohodlné a neatraktivní spodní prádlo negativně ovlivňuje náladu ženy či že v minulosti existovaly jednorázové papírové kalhotky?

  Již od roku 2000 připadá na 22. červen Mezinárodní den bez kalhotek. V podstatě recesistický svátek nabádá zejména ženy, aby si alespoň jeden den užily „naostro“. V posledních letech ovšem přibývá lidí, kteří bez spodního prádla chodí běžně, především v létě. „Dámy u chození naostro oceňují pohodlí, volnost, ‚větrání‘ a také to, že jim nikde nic neprosvítá ani se nerýsují nevzhledné linky. Mnohým se to rovněž zdá hygieničtější. Nedochází totiž k zapaření a zapocení, vše větrá. Ženám, které často trpí na kvasinkové infekce, gynekologové letní chození naostro vysloveně doporučují,“ uvádí Adam Durčák z e-shopu Ruzovyslon.cz.

 • Vede bikinový a klasický střih

  Více než třetina Američanek upřednostňuje bikinové kalhotky, 23 % klasické kalhotky. Tanga volí 19 %, 17 % naopak kalhotky s nohavičkami. Oproti tomu více než polovina Britek sahá po osvědčených kalhotkách klasického střihu, zatímco tanga volí jen 8 % z nich.

  Existují i kalhotky, co vás probudí orgasmem:

  Orgasmický budík • VIDEO: Now this

 • Od roku 1999 se dámská zásoba ztrojnásobila

  Průměrná žena dnes vlastní 34 kusů kalhotek, zatímco ještě v roce 1999 to bylo jen asi 11. Průměrně 20 kusů kalhotek bývá určeno pro každodenní nošení, 14 kousků je pak lepších a pro zvláštní příležitosti.

  Podívejte se na rozhovor s návrhářkou spodního prádla:

  Návrhářka Tereza Vu: Nahota není u nás doma tabu, svoje prádlo zkouším nejdřív na sobě • VIDEO: Martin Mol

 • Jste to, jakou barvu nosíte

  Preferujete spodní prádlo určité barvy? Pak to může leccos napovídat o vaší osobnosti. „Černé prádlo prý odkazuje na vlastnosti jako praktičnost, odvahu či ambicióznost. Bílá symbolizuje přirozenou krásu, sebevědomí, rozvážnost a citlivost, modrá zase tajuplnost, kreativitu a milou povahu. Žlutá je spojována s optimismem, láskyplností a dobrodružným duchem, zelená s nenuceností a nezávislostí. Červené spodní prádlo napovídá o nezbednosti, ztřeštěnosti a velké životní energii,“ popisuje Adam Durčák.

  Víte, jaké prádlo patří pod bílé oblečení?

  Jaké spodní prádlo patří pod bílé oblečení? Nenechte se zmást, bílé to není! • VIDEO: Videohub

 • Mračí se na vás žena? Na vině je i obnošené nebo zařezávající se prádlo

  Podle průzkumu amerického deníku USA Today negativně ovlivňuje náladu více než čtvrtiny žen to, zda na sobě zrovna mají nepohodlné nebo špatně padnoucí spodní prádlo. Mrzutost však ženám přivodí i prádlo staré, obnošené nebo celkově neatraktivní.

 • Čtvrtina Francouzek si na každodenně čisté kalhotky nepotrpí

  Z hygienických důvodů je nutné měnit si spodní prádlo každý den. Přesto to hodně lidí nedodržuje. Podle zahraničních průzkumů si denně mění spodní prádlo 75 % Francouzek. To britské ženy jsou důslednější, čisté kalhotky si každý den bere 95 % dam.

 • Jednorázovky pro cestovatelky

  V šedesátých a sedmdesátých letech začali muži i ženy nosit jednorázové papírové kalhotky a slipy. Ty byly propagovány jako praktická alternativa pro náruživé cestovatele.

 • Chcete prožít rok v bohatství? Oblečte si na Silvestra žluté kalhotky

  Italové věří, že budete-li mít při novoročních oslavách na sobě červené spodní prádlo, přinese vám nadcházející rok štěstí. Podobný zvyk najdeme i ve Španělsku, je ale o něco barevnější: Žluté spodní prádlo vám přinese úspěch, prosperitu a bohatství. Červeným prádlem zase můžete přivolat rok plný bouřlivých milostných dobrodružství a spalující vášně. Pro celoroční štěstí v milostných vztazích sáhněte po prádle růžovém. Rok plný radosti, harmonie a míru pro změnu zajistí prádlo bílé. Modrým prádlem přivoláte neochvějné zdraví, zelené zase přinese štěstí v osobním i profesním životě.

Diskuse ke článku
.