Sobota 13. dubna 2024
Svátek slaví Aleš, zítra Vincenc
Polojasno 19°C

10 nejpodivnějších sexuálních rituálů světa, které se stále praktikují

 • Kmen Wodaabe, kde muži tráví hodiny úpravě svého vzhledu
  17. února 2023 | 06:00

  Svět je tak pestrobarevné místo, každý kout světa má nějaká svá tajemství, a to nejen co se přírody týče... Každý národ má své tradice a spousta z nich se týká sňatku nebo hledání si partnera. 

  Na sex se ovšem v každém koutě světa pohlíží jinak a některé sexuální rituály jsou tak neobvyklé, že těm, kteří pocházejí ze zcela jiného prostředí, přijdou až neskutečné. Co si o nich myslíte vy?

 • Když pád při tanci není faux pas

  V řadě kultur je sex poměrně úzce propojen s tancem. Ten je součástí milostných rituálů či svádění nebo má jen onen vášnivý podtón, který si s ním spojujeme i my Evropané. Zajímavý ceremoniální tanec provozují jihoameričtí indiáni Goachirové: pokud se během něj podaří mladé ženě způsobit, že její partner klopýtne a upadne, musí mít dvojice následně sex.

  Video se připravuje ...
  Nejsi v tom sama: Se sexexpertkou o ženské sexualitě a schopnosti dosáhnout orgasmu • VIDEO: Videohub

 • Sex pro ochranu půdy

  Jednou z nejnevšednějších praktik manželství na celém světě je bratrská polyandrie, kterou praktikuje jen jedno procento populace celého světa. Nejtypičtější je pro Tibeťany. Přestože mnoho rodin má skvělé vztahy a dovedou si představit se sourozenci sdílet kdeco, sdílet jednu ženu by jen tak někdo neskousl. Tibeťané to ovšem považují za zcela přirozené. Hlavním důvodem k těmto svazkům je to, že se díky tomu nerozděluje rodinná půda, a tím pádem je snazší udržet si vyšší životní úroveň. Tibetská ekonomika žádá po mužích, aby hodně cestovali, a dočasná nepřítomnost manželů tak usnadňuje střídání bratrů u  manželky.

 • Manželství na zkoušku

  Předmanželský sex je v mnoha náboženstvích nepřípustný a také muslimská komunita se vždy zdála být v tomto ohledu opravdu striktní. Existuje ovšem jedna muslimská sekta v Íránu, v níž mladý pár může zaplatit si poplatek, oddat se a sepsat smlouvu, ve které je uvedeno, jak dlouho bude jejich manželství trvat. Pravděpodobně to má být způsob, jak prozkoumat vody před tím, než najdou toho pravého.

  Video se připravuje ...
  Animovaný film o klitorisu odhalil to, co jste možná nevěděli. Podívejte se! • VIDEO: youtube

 • Jak ukrást ženu?

  V kmeni Wodaabe v Nigerii v západní Africe zajišťují dětem životní partnery už v plenkách jejich rodiče. Avšak při každoročním svátku Gerewol nosí muži Wodaabe kostýmy a  propracovaný make-up, na kterém pracují i šest hodin, a snaží se tajně ukrást manželku jiného. Pokud to provedou šikovně, jejich spojení bude uznáno.

 • Hlavně se nezamilovat

  Muriové obývající stát Chattísgarh v Indii mají zvláštní sexuální výchovu. V každé vesnici se nachází ghotul, což je v podstatě společná ložnice pro mladé chlapce a dívky. Slouží jako taková sexuální klubovna. Mladí lidé by se tu měli naučit sounáležitosti a nabýt předmanželské zkušenosti se sexem s co nejvíce partnery. Nesmíte se ovšem zamilovat. Pokud bude jeden pár přistižen, že měl více než tři sexuální styky, riskuje tím velmi přísný trest.

 • Bez zábran před dětmi

  Špehování rodičů nebo to, že omylem jako dítě přistihnete taťku s mamkou v intimní situaci, to je normálka, to se prostě stává. Ovšem ve Francouzské Polynésii na Markézách jsou kmeny, které sexuální styk před dětmi provádějí zcela běžně. Zřejmě je to jejich forma edukace.

 • Zabil jsi krokodýla? Dnes jsi bez sexu

  V Jižní Africe najdeme komunitu, která ačkoliv povoluje polygamii, přísně zakazuje jakoukoliv sexuální aktivitu během dne. Má se za to, že toto pravidlo bylo zavedeno, aby lidem zabránilo užívat si sexu příliš často. „Vzhledem k možnosti mít hned několik životních partnerů se nařízení jeví logicky. Na druhou stranu ovšem u těchto lidí platí pár dalších omezení, která se příliš opodstatněně nejeví: například zákaz milování během bouřky, poté, co měla osoba zlý sen, či poté, co muž zabil krokodýla, krajtu nebo hyenu,“ prozrazuje Adam Durčák ze sexshopu Ruzovyslon.cz, který testuje a prodává erotické pomůcky a zabývá se zdravou sexualitou.

 • Mimomanželský sex pro štěstí

  Zatímco například evropská kultura si cení věrnosti manželů a partnerů, jinde na světě se na „nevěru“ nahlíží poněkud jinak. Například Indonésané z ostrova Jáva sedmkrát do roka slaví svátek jménem Pon, při němž musí mít účastníci sex s jiným člověkem, než je jejich manžel či manželka. Pokud se této „náhodné“ dvojici podaří pomilovat se během všech Ponů v roce, zajistí jim to velké štěstí.

 • Opravdu důkladná sexuální výchova

  V některých zemích je sexuální výchova dětí dodnes poněkud kontroverzním tématem a často se omezuje jen na základní body z biologie člověka a pravidla bezpečného sexu. Na ostrově Mangaia v jižním Pacifiku ovšem přípravu dětí na sexuální život berou detailněji. Tamní chlapci jsou již od deseti let povzbuzováni k tomu, aby masturbovali, a jakmile dosáhnou věku třinácti let, odvedou je otcové z vesnice a dva týdny je učí vše, co o sexu potřebují znát. Součástí tohoto „kurzu“ jsou přitom i návštěvy starší dámy, která chlapce naživo seznámí s různými sexuálními polohami a technikami. „Zvláštní důraz je v tomto ‚výcviku‘ kladen na schopnosti zajistit své budoucí partnerce při každém styku orgasmus. Pokud hoch či muž nedokáže dovést svou partnerku k vyvrcholení, přinese mu to ve vesnici velkou hanbu, a navíc od něj děvče může zcela bez represí odejít k jinému,“ komentuje Adam Durčák.

 • Domeček lásky

  Různé zasvěcovací rituály ohledně tajů sexu se často točí hlavně kolem chlapců, u kmene Kreung v Kambodži jsou ale pro změnu v pozornosti rodičů dívky. Když dcera dosáhne puberty, postaví jí otec speciální chýši, kam za ní každou noc chodí jiný chlapec, a to až do doby, než si z těchto „kandidátů“ dívka vybere nejvhodnějšího životního partnera.

Diskuse ke článku
.