10 nejpodivnějších sexuálních rituálů světa, které se stále praktikují | Pro ženy | Blesk.cz
Premium

10 nejpodivnějších sexuálních rituálů světa, které se stále praktikují

9. července 2020 | 06:00

Svět je tak pestrobarevné místo, každý kout světa má nějaká svá tajemství, a to nejen co se přírody týče... Každý národ má své tradice a spousta z nich se týká sňatku nebo hledání si partnera. Na sex se ovšem v každém koutě světa pohlíží jinak a některé sexuální rituály jsou tak neobvyklé, že těm, kteří pocházejí ze zcela jiného prostředí, přijdou až neskutečné. Co si o nich myslíte vy?

Když pád při tanci není faux pas

V řadě kultur je sex poměrně úzce propojen s tancem. Ten je součástí milostných rituálů či svádění nebo má jen onen vášnivý podtón, který si s ním spojujeme i my Evropané. Zajímavý ceremoniální tanec provozují jihoameričtí indiáni Goachirové: pokud se během něj podaří mladé ženě způsobit, že její partner klopýtne a upadne, musí mít dvojice následně sex.

Sex pro ochranu půdy

Jednou z nejnevšednějších praktik manželství na celém světě je bratrská polyandrie, kterou praktikuje jen jedno procento populace celého světa. Nejtypičtější je pro Tibeťany. Přestože mnoho rodin má skvělé vztahy a dovedou si představit se sourozenci sdílet kdeco, sdílet jednu ženu by jen tak někdo neskousl. Tibeťané to ovšem považují za zcela přirozené. Hlavním důvodem k těmto svazkům je to, že se díky tomu nerozděluje rodinná půda, a tím pádem je snazší udržet si vyšší životní úroveň. Tibetská ekonomika žádá po mužích, aby hodně cestovali, a dočasná nepřítomnost manželů tak usnadňuje střídání bratrů u  manželky.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium