Co na vás prozradí, že vám chybí sex? Můžou to být tyto signály | Pro ženy | Blesk.cz

Co na vás prozradí, že vám chybí sex? Můžou to být tyto signály

 • 8. června 2019 | 06:00

  Sex ovlivňuje náš život pozitivně, ale také negativně. V tom negativním slova smyslu na nás působí spíš sexu nedostatek než sex jako takový. Když máte dostatek sexu, jste spokojená, zdravá, psychicky vyrovnaná a celá tak nějak záříte.

  Nedostatek sexu se odráží i v běžných každodenních věcech a maličkostech, podle kterých i muži, kteří tomu budou věnovat dostatečnou pozornost, mohou poznat, že nám sex schází – a mohou toho využít. Tohle jsou jasné příznaky, které nás mohou prozradit.

 • Nevyspalost


  Autor: iStock

  Pokud máte dostatek sexu, nemáte problémy se spaním. Sex je totiž díky hormonu štěstí oxytocinu, který se během sexu uvolňuje do krve, přírodním sedativem. Oxytocin dodává tělu klid a díky němu i snáz usínáte bez toho, že byste se neklidně převalovala celé hodiny.

 • Unavený vzhled


  Autor: iStock

  Pokud ženy nemají dlouhou dobu sex, je možné, že se jim vytratí mladistvý vzhled z tváře. Během sexu se totiž aktivuje tvorba kolagenu, který je zodpovědný za pružný a mladistvý vzhled naší pokožky. Kolagen se netvoří v těle věčně, ale díky sexu můžeme jeho tvorbu vždy podpořit.

 • Asociálnost


  Autor: iStock

  Pokud žena není uspokojená a dlouho si neužila laskání a milování, nedostatek oxytocinu se opět projevuje, tentokrát v jejích sociálních schopnostech. Ženy s dlouhým sexuálním půstem se uzavírají více do sebe a hůř navazují společenské kontakty.

 • Náchylnost k nemocem


  Autor: iStock

  Sex je důležitý pro udržení zdravého ducha i těla, pokud ho nemáme, tak se nám o třicet procent zvyšuje pravděpodobnost toho, že onemocníme. Naše imunita klesá, a proto jsou ženy bez pravidelného sexu mnohem náchylnější k chorobám.

 • Zapomnětlivost


  Autor: iStock

  Během sexuální aktivity se zvyšuje prokrvení orgánů a okysličení krve, a tím pádem také mozku. Jeho aktivita se zvyšuje a ženy jsou schopny si více pamatovat a učit se lépe novým věcem. Pokud tedy pravidelně nezvyšujete frekvenci krevního oběhu a neokysličujete řádně, bude to mít špatný vliv také na vaši paměť.

 • Nízké sebevědomí


  Autor: iStock

  My ženy si na sobě vždycky najdeme něco, kvůli čemu si zbytečně snižujeme sebevědomí. Pokud jsme ale spokojené ve vztahu, máme partnera, který nám dává najevo, jak nás miluje, a to takové, jaké jsme, potom se to na našem sebevědomí jasně pozitivně odrazí. Ženy, které dlouho neměly tuto vzpruhu, pak podléhají mindrákům a jejich sebevědomí se snižuje.

Diskuse ke článku
.