Pátek 1. března 2024
Svátek slaví Bedřich, zítra Anežka
Oblačno 11°C

5 nepřátel ženského orgasmu. Tomuhle se vyhněte!

 • Orgasmus u žen je občas složitá záležitost.
  22. dubna 2023 | 06:00

  Přestože vás váš partner přitahuje a v posteli vám to spolu klape, neumíte se dopracovat k vrcholu. Příčinu hledáte v sobě a možná jste se již odsoudila na život bez orgasmu. Ale nemusí to tak být. Schopnost dosáhnout orgasmu totiž ovlivňuje mnoho věcí, které s ním na první pohled nesouvisejí. Prozradíme vám, v čem může být problém.

 • Sexy spodní prádlo

  Pokud nechceme, aby nám v kalhotách byly vidět obrysy spodního prádla, dáme si pod ně tanga. Sexy kalhotky nosíme i tehdy, když chceme potěšit svého miláčka a nastartovat ho na vášnivou noc. Právě tento typ spodního prádla může způsobit, že partner si ji dosyta užije, a vy zůstanete nasucho. Tanga a stahující spodní prádlo totiž omezují průtok krve do pohlavních orgánů, a to způsobuje problémy s dosahováním orgasmu.

  Autor: Shutterstock.com

   

  VIDEO: Nejsi v tom sama: Se sex expertkou o ženské sexualitě a schopnosti dosáhnout orgasmu...

  Video se připravuje ...
  Nejsi v tom sama: Se sexexpertkou o ženské sexualitě a schopnosti dosáhnout orgasmu • VIDEO: Videohub

 • Slabé vaginální svaly

  Pokud nejste fanynkou cvičení a nemáte dostatek pohybu, pravděpodobně vaše vaginální svaly nejsou v takové formě, jak byste k dosažení orgasmu potřebovala. Nejjednodušším, ale zato velmi účinným způsobem, jak tyto svaly posilovat, jsou Kegelovy cviky. Stačí, abyste třikrát denně potřicetkrát napínaly a uvolňovaly svaly, které používáme ke spuštění či zastavení moči. Intenzitu a délku napnutí zvolte samy. Výsledek oceníte nejen vy, ale i váš partner.

  Autor: shutterstock

 • Nepravidelný sex

  Máte sex jen jednou do měsíce, nebo dokonce méně? I to může být důvod, proč je pro vás dosažení orgasmu tak náročné. Aby byly vaše svaly správně posíleny a abyste si udržela sexuální touhu, měla byste se milovat minimálně třikrát do týdne.

  Autor: shutterstock

   

 • Nadváha a obezita

  I kila navíc mohou být důvodem, proč si nemůžete sex užít se vším, co k němu patří. Zkuste ze své stravy vyloučit sladkosti, pečivo a vysokokalorická jídla. Jezte nejpozději tři hodiny před sexem, a orgasmu tak dosáhnete snáz. Vyzkoušejte i přírodní afrodiziaka, která vaši sexuální touhu ještě více podpoří.

  Autor: Shutterstock.com

   

 • Alkohol a kouření

  Alkohol zvyšuje aktivitu pohlavních hormonů, ale snižuje citlivost erotogenních zón. A to je důvod, proč je v podroušeném stavu dosáhnout orgasmu mnohem těžší než obvykle. Pokud k tomu přidáte kouření, se slastným vyvrcholením se můžete rozloučit. Nikotin totiž nepříznivě ovlivňuje sliznice, a tak má kouření negativní důsledky pro náš sexuální život.

   

Klíčová slova:  sex, orgasmus, nepřítel, žena, vyhnout
Diskuse ke článku
.