6 zlomových momentů vašeho vztahu: Ustojíte je, nebo se rozejdete? | Pro ženy | Blesk.cz

6 zlomových momentů vašeho vztahu: Ustojíte je, nebo se rozejdete?

6. září 2013 | 14:00

Každý vztah má své mouchy, díky kterým občas zauvažujeme, jestli má smysl zatnout zuby, nebo se raději vypravit o dům dál. Některé zlomové situace jsou ale pro všechny vztahy společné. Které to jsou?

1.    První polibek
Nebo spíš až ten druhý. První polibek, podobně jako první sex, s sebou nese mnohá očekávání a nemusí vždy dopadnout úplně podle našich představ. Ten druhý už je ale bez stresu, a pokud se zdá stejně špatný, jako ten první, může to znamenat, že si pravděpodobně nesednete ani v posteli.

Víme, sex není všechno, ale opravdu chcete být s někým, kdo ve vás nevyvolá to vzrušující mrazení, při kterém se vám podlomí kolena?

Hlasité chrápání možná nebudete chtít poslouchat každou noc
2.    První společný spánek
Absurdní? Ne tak docela. Dá se totiž předpokládat, že to co se bude dít první noc, můžete očekávat i každou následující.

Zapomeňte na vášnivý sex a něžné tulení a raději si všímejte těch přízemnějších věcí. Spí nahý, nebo v ponožkách? Mluví ze spaní? Je náměsíčný? Chrápe? Pokud ano, ujasněte si, jestli s tím dokážete bez problémů usínat noc co noc po jeho boku.

3.    První večírek
A nemusíte ho hned pořádat vy. Řeč je o jakékoliv párty, kterou poprvé navštívíte společně, jako pár.

Pokud je ochoten společensky konverzovat s vaším nadřízeným, nebo vás se samozřejmostí představit tomu svému, současně vám nezapomíná dolívat drink a nad ránem s úsměvem zavolá taxík, protože si poslední hodinu stěžujete, jak vás bolí nohy z těch vysokých podpatků, máte velmi slušné šance na dlouhou budoucnost.

Alergie na sperma znemožňuje manželům sex.
4.    První debata o sexu
I sebelepší milenec není robot a vaše tělo nefunguje na tlačítka. Možná se vám do rozhovoru na téma „Jak na to“ zrovna dvakrát nechce, ale rozhodně je lepší vytáhnout karty na stůl, než hraně sténat a myslet na zítřejší snídani.

Není neschopný, jen možná ještě neví jak na vás, tak mu to řekněte. A pokud se ani pak nic nezmění, máme pro vás slova Samanthy Jonesové: „Udělá mi to špatně jednou – jeho ostuda. Udělá mi to špatně dvakrát – moje ostuda!“

5.   První zpráva od bejvalky
Kdo by nemiloval partnerovy ex-přítelkyně. Tím spíš, pokud neberou větu „Zůstaňme přátelé“ jako otřepanou frázi a dají o sobě čas od času vědět. Bohužel je na vás a na partnerovi, jak na takové volání z minulosti zareagujete. Projedete mu telefon a facebook? Zasmějete se a mávnete rukou? Vaše reakce napovídá, jak moc mu věříte. A pokud mu nevěříte už teď, bude to později lepší?

stěhování
6.   Velké finále: Společné stěhování
Je potřeba něco dodávat? Ať už se stěhujete vy k němu, on k vám, nebo oba do nového bytu, to kolik prostoru vám dovolí (nebo vy jemu) dává najevo, jak si ve vztahu stojíte.Navíc oba budete mít možnost pozorovat návyky toho druhého a věřte, že ne vždy se vám budou úplně zamlouvat. Pokud ale bez problémů zvládnete první období sžívání, jste kompatibilní.