Odhaleno: Zatloukáme peníze před partnerem | Pro ženy | Blesk.cz

Odhaleno: Zatloukáme peníze před partnerem

16. září 2013 | 15:45

Doba společných účtů a „stojek“ po výplatě, kdy se všechny vydělané peníze nalily do rodinného rozpočtu je dávno pryč.

Plzákovo: Zatloukat, zatloukat, zatloukat zřejmě platí nejen na vztahy, ale i na peníze. Jinak si totiž těžko vysvětlíme výsledek průzkumu ING Banky, který tvrdí, že třetina Čechů, kteří žijí v manželství nebo partnerském vztahu si „ulívá“ peníze stranou a před partnerem to tají.

Lepší než šetření do prastáka je spoření na penzijních účtech
Ulité tři platy

Tajná rezerva přitom není pár drobných na pivo nebo tričko. Každý desátý člověk si tajně našetřil částku vyšší než tři měsíční příjmy a zbývajících 22 % má skryté úspory do výše tří platů. A důvod? „O tom, co vede české muže a ženy k vytváření tajných finančních rezerv, můžeme jen spekulovat. Důvody budou u každého velmi individuální. Nejčastěji pravděpodobně půjde o pocit svobody a finanční nezávislosti, schopnost dopřát si osobní věci či prožitky bez vědomí partnera nebo naopak o touhu partnera při výročí překvapit nějakou nečekanou pozorností,“ komentuje výsledky průzkumu Libor Vaníček, ředitel retailové části ING Bank v ČR.

I malý příspěvek na penzi se vyplatí. Státní podporu od nového roku získáte už od 300 Kč.
Anketa: Jak to máte s penězi doma vy?

Radek (42)
Mám tajné fondy už víc než deset let. Používám je na hospody s kamarády, sem tam koupím něco pro rodinu, a v poslední době tak financuju i akce s milenkami. Žena samozřejmě nic netuší.

Marie (37)
Žijeme s partnerem teprve rok a půl a nedávno jsem si zrušila svůj účet a všechny peníze jdou na jeden společný. Nechci mít před mužem žádné tajnosti a nesnesla bych, kdyby mi o financích lhal.

Ludmila (25)
Oba máme svůj vlastní účet a ani já ani on vlastně nevíme, kolik na něm ten druhý má peněz. Dohodli jsme se jen na částce, kterou společně vydáme na bydlení a jídlo a ostatní si platíme každý zvlášť. Připadá mi to jako ideální varianta.

Autor: MAJ