2 roky se líbali na přímořských molech, na posledním se vzali | Pro ženy | Blesk.cz

2 roky se líbali na přímořských molech, na posledním se vzali

10. července 2013 | 10:04

Hazel Preller (43) a její manžel Jay (55) mají zajímavého koníčka. Strávili dva roky tím, že cestovali po celé Británii, aby navštívili každé přímořské molo a mohli se zde políbit.

Romantický pár cestoval 7000 mil, aby navštívili všech 60 přímořských letovisek a mohli se políbit a vyfotografovat na konci každého mola. Jejich cesta, která trvala 2 roky, začala tragickou událostí, když v jejich městě shořelo molo. Cestování po celé zemi, které vyžadovalo nejen zdatnost v orientaci, ale také komunikaci s úřady, které jim vydali povolení vstupu do míst, kam se nesmí, zakončil pár opravdu symbolicky.

Svatba na konci mola

Na posledním mole ve východním Sussexu, se nejen políbili, ale uspořádali zde svou svatbu. Pro více jak 40 hostů byl připraven dort v podobě hradu z písku, jízda na kolotoči a vše s přímořskou tématikou. Manželé se seznámili v roce 2007 přes internet a dnes společně vychovávají 4 děti.

Hazel, která pracuje jako učitelka na Základní škole o své cestě říká „Bylo to trochu jako vojenská operace. Měli jsme mapu, kde jsme si vyznačili všechna místa a postupně je škrtali. Vyjížděli jsme jen o víkendech a museli vše do detailu plánovat. Ale stálo to za to, zvláště každý ten polibek.“

Kniha plná zážitků

Když svou cestu manželé dokončili, vydali knihu plnou svých fotografií a zážitků z cest „Možná se naše kniha stane inspirací. Některá mola, co jsme navštívili, jsou opuštěná a potřebují opravit.“ Dodává autorka knihy, která je nejen průvodcem po všech molech v Británii, ale také příběhem dvou lásek. Jedna je ta mezi Hazel a Jayem a druhá jejich láska k přímořským molům.