Pátek 22. září 2023
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Oblačno, déšť 19°C

5 tipů, jak hubnout ve spánku

 • Vydatný spánek pomáhá s hubnutím víc, než si myslíte.
  15. října 2014 | 06:00

  Ročně strávíte v ložnici spánkem zhruba 2800 hodin, tedy 4 měsíce. Výzkumy prokázaly, že to kolik spíte a jak spíte má na vaši váhu klíčový vliv. Zde je 6 tipů, jak to zařídit, abyste v noci spalovala co nejvíce z tukových zásob. a nepřibírala.

 • Spěte v chladu

  Podpořte svůj zdravý spánek
  Autor: profimedia.cz
  Už naše babičky říkaly, že dokud nemrzne, má se spát s otevřeným oknem. Potvrzuje to i nedávná vědecká studie, která prokázala, že lidé, kteří spí v místnosti s teplotou 19°C, spalují během spánku až dvojnásobně více tuku, než ti, kteří nocují v teplejších pokojích.

 • Provoňte ložnici mátou

  Mátová svíčka
  Autor: Shutterstock
  Je prokázáno, že některé vůně ovlivňují vaši chuť k jídlu. Ze studie publikované v předním neurologickém magazínu vyplývá, že právě máta má moc, snižovat náš apetit. Lidé, který každé dvě hodiny přivoněli k mátě, zhubli přibližně 2 kila za měsíc!
  Provoňte tedy ložnici mátou. Zkuste vonné svíčky, aviváž či vonnou lampičku. Podobný efekt má i vanilka, zelené jablko či banán.

 • Dopřejte si tmu

  ....
  Autor: Shutterstock.com
  Pokud jste v noci vystavení prudkému světlu, nejen, že se nevyspíte, ale stoupá tak pravděpodobnost, že budete přibírat na váze. Podle americké studie mají lidé spící v zatemněném pokoji o 21 procent menší sklony k nadváze. Pokud vám tedy v noci svítí do pokoje, pořiďte si závěsy nebo spací masku přes oči. Vyspíte se lépe a zhubnete.

 • Dejte na žlutou

  žlutá ložnice
  Autor: Profimedia
  Na to, kolik toho sníte, mají vliv i barvy, kterými se obklopujete. Prokázalo se, že svěží barvy, jako je žlutá, nepodporují apetit tolik, jako například červená nebo neutrální tóny. Ideální barva na zdi ve vaší ložnici je tedy žlutá.

 • Pryč s elektronikou

  ...
  Autor: Shutterstock.com
  Pořiďte si normální budík a mobilní telefon nechávejte v jiné místnosti, než spíte. Studie prokázala, že například děti, které mají v ložnici elektronická zařízení jako je televize, počítač, tablet či mobil, trpí obezitou 2,5 krát častěji, než ty, které spí jen s plyšákem. Vyhraďte si tedy ložnici jen pro spánek a sex (chcete-li).

   

   

Diskuse ke článku
.
Video se připravuje ...