Andělský jídelníček Alessandry Ambrosio: Jí hranolky a miluje ovocné knedlíky | Pro ženy | Blesk.cz

Andělský jídelníček Alessandry Ambrosio: Jí hranolky a miluje ovocné knedlíky

19. listopadu 2013 | 07:00

„Jím všechno na co mám chuť, jen musím vždy vědět, kdy přestat,“ komentuje svůj jídelníček topmodelka Alessandra Ambrosio (32), která je jedním z nejslavnějších andílků Victoria Secret.

Zlaté pravidlo jíst do polosyta

„Nechápu ty, kteří drží diety, jím často malé porce a vyhýbám se extrémům. Co si ale neodpustím, to jsou hranolky, cola a také babičiny ovocné knedlíky. Mohla bych vlastně držet knedlíkovou dietu,“ říká s úsměvem topmodelka.

Když ale potřebuje Alessandra zhubnout na přehlídku nebo focení, přeci jen nasadí lehký dietní plán, aby její postava byla co nejdokonalejší. Nejčastěji omezí přísun cukru, bílé mouky a naopak přidá zeleninu a mořské plody.

Snídaně: Modelka nikdy nezapomíná snídat, protože ranní jídlo je pro ní základem dne. Nejčastěji si dopřeje vařené vejce, celozrnný toast a sklenici mléka.

Svačina: Mezi každým hlavním jídlem si Alessandra dopřává čerstvé ovoce, zeleninu a hlavně oříšky. Ideální je také koktejl a jak sama přiznává, někdy neodolá ani mrkvovému dortu, ale pozor, svačina by neměla přesáhnout 200 kalorií.

Oběd: Nejčastěji si hvězdný andílek dopřává vařenou zeleninu, kuřecí maso a také saláty.

Večeře: K večeři preferuje modelka japonskou kuchyni, která je nízkokalorická, plná vitamínů a přitom lahodná. Na závěr večera si podle svých slov dopřeje sklenku francouzského vína.

Tréninkový plán

Hubnutí ale nejde bez práce ani světoznámé topmodelce. Alessandra se každý den potí na hodině pilates, všude chodí pěšky a navíc se neubrání brazilskému tanci, díky němuž má krásně vypracovaný zadeček.