Hrátky s barvami dokážou s interiérem hotové divy. Nevěříte? Tak se podívejte na jednu praktickou kuchyni, ve čtyřech různých barevných provedeních. Každá má svá pro a proti. Záleží tedy čistě na vašem pocitu a preferencích.
Jiná nemusí být nutně nová
Na zadní straně má folie namalovanou praktickou mřížku, a tak ji zvládne správně nastříhat opravdu každý. Při lepení je jen potřeba dát pozor, aby se nevytvořily bublinky. Lepit proto začněte od jednoho konce a postupně fólii vyhlazujte a vytlačujte vzduch.
Vášnivá červená
Tato barva je sice opravdu krásná a kuchyni sluší, ale snesou ji jen silné nátury. Sice se traduje, že červená podporuje chuť k jídlu, ale je potřeba s ní nakládat velmi opatrně. Raději si v tomto tónu nepořizujte hned celou linku, ale jen část nebo doplňky. Ty snadno zkombinujete s jinými, méně řvavými.
Teplá žlutá
Sluníčkově žlutá barva dokáže každý interiér opticky prosvětlit. Dobrou službu vám tak udělá především v temnějších kuchyních, nebo kuchyňských koutech bez oken. V její společnosti je vám také zdánlivě tepleji, protože žlutá budí pocit příjemného letního dne a vy tak máte menší potřebu přitápět.
Studená modrá
V obchodě sice modrá vypadá impozantně, ale doma se pak můžete cítit jako na pitevně. Proto si u této barvy dobře promyslete vybraný podtón. Pastelové odstíny vypadají velmi přívětivě, zatímco tmavá modrá je hodně sterilní a navozuje pocit chladu. Zjemnit ji ale dokážou kusy nábytku a doplňky s povrchem v dekoru přírodního dřeva. Ideální k modrým dvířkám je tak dřevěná kuchyňská deska a stejné obložení stěn.
Svěží zelená
Zatímco na podlaze nám zelená může příjemně připomenout trávu, na větší ploše kuchyňské linky působí nepatřičně. Vybrat si ji můžete snad jen v případě, že se chystáte k radikální dietě. Jak je to možné? Většina potravin ( především maso a uzeniny) od ní chytají podivný odstín, takže vypadají nanicovatě, nezdravě až zkaženě. Není proto divu, že vás pak chuť k jídlu rychle přejde.