Průvodce homeopatickými léky: Na co je používat a které mít při sobě? | Pro ženy | Blesk.cz

Průvodce homeopatickými léky: Na co je používat a které mít při sobě?

 • 1. srpna 2016 | 06:00

  Homeopatika jsou poslední dobou skloňována čím dál tím více. Stále ale vlastně tápete, co jsou homeopatika a jak je užívat? Je to vlastně strašně jednoduché. Kouzlo homeopatik spočívá v tom, že nemají vedlejší účinky a můžou je brát všichni – od kojenců po seniory. Naše přední homeopatka a propagátorka nekonvenční medicíny Věra Dolejšová doporučuje jako základ letní homeopatické lékárničky přípravky, které všechny seženete v lékárně.

 • Na rozbitá kolena

  Na prvním místě je to Arnica montana 9 CH. Jde o lék vhodný při úrazech a svalové námaze. Ulevuje od bolesti, zabraňuje vzniku modřin a otoků, pomáhá i při chřipce, kdy se cítíme jako „rozlámaní“, pomáhá rychlejšímu hojení odřenin, zlomenin, vykloubenin… Je dobré mít ho při ruce při každém rozbitém koleni a bolístce.
 • Na nevolnost

  Při nachlazení rozmačkejte vařenou bramboru a v hadru si ji přiložte na čelo.
  Nux vomica 5 CH je zase ideální při nevolnosti. Pomáhá při přejedení a přepití, při průjmu i zácpě a také proti pocitům na zvracení v dopravních prostředcích, a to včetně mořské nemoci. Dobře se osvědčil i po vydatném pití alkoholu jako „vyprošťovák“.
 • Na štípance od komárů

  ...
  Homeopatikum Apis mellifica 15 CH použijte po bodnutí hmyzem. Také zabraňuje otokům a alergickým reakcím. Hodí se i při zánětu spojivek. A jedete-li do míst, kde jsou přemnožení komáři, přibalte si Ledum palustre 15 CH. V dávkování pět granulí 2krát denně funguje jako prevence proti bodnutí.
 • Jak homeopatika používat?

  ...
  V akutních stavech se zvolený homeopatický lék podává často, třeba i po 15 minutách nebo každou hodinu. Je třeba mít na paměti pravidlo, že pokud je lék zvolen správně, během 6 nebo maximálně 12 hodin by se stav pacienta měl zlepšit. Pokud se tak nestane nejdéle do druhého dne, je třeba zvolit jiný homeopatický lék nebo se poradit s lékařem. U homeopatických léků není třeba se bát nežádoucích účinků, protože jejich efekt se dá přirovnat ke klíči a zámku: pokud se vybere správný klíč (tedy lék), zámek se otevře a nemocnému se uleví. Pokud klíč neodpovídá, lék je vybrán špatně, nestane se nic.
 • První pomoc bez chemie

  Vyzkoušejte si na bolest hlavy domácí aromaterapii!
  Když chcete, aby vám pomohla výhradně příroda, vyzkoušejte také éterické oleje. Kdo věří aromaterapii, ten ať necestuje bez lékárničky vybavené éterickými oleji v bio kvalitě. Sadu tvoří citron, čajovník (tea tree), máta, eukalyptus (polybractea) a levandule. Více informací o tom, na co který olej použít, najdete na www.nobilis.cz. Oleje lze koupit i jednotlivě, ne pouze jako komplet lékárničku. Každý olej má 10 ml a celková cena je 629 Kč. Na cestách vám pomohou i vůně. Třeba přípravek Bachova Květová Bio Esence zabírá u těch, kteří mají z cesty obavy nebo jsou nervózní. Esence navrací vnitřní vyrovnanost a klid.

Autor: lac, sia
Diskuse ke článku
.