Bolest duše: Co je lepší na depresi? Léky, nebo alternativa?
Depresí trpí v moderní společnosti každý čtvrtý Evropan. A když se deprese neléčí, dokáže z člověka udělat totální trosku. Léčba se ale může vždy lišit, záleží na tom, zda k ní člověk přistupuje cestou klasickou, nebo alternativní.
Nejde o blbou náladu
Autor: ShutterstockTato nemoc v naprosté většině začíná pomalu. Člověk si toho ani nemusí všimnout a špatnou náladu a ztrátu zájmu o dříve oblíbené činnosti přikládá únavě nebo stresu v práci. Postupně se ale kromě pocitu vyčerpanosti fyzické i psychické začínají objevovat potíže se spánkem, klesá výkonnost v práci, při sportu, není chuť na zábavu...
Když se to nelepší
Autor: Shutterstock.comHodně často nemají depresivní lidé chuť na sex, u mužů dochází až k impotenci. Ti bohužel velmi často zvolí „samoléčbu“, která spočívá v pití alkoholu. Tím své potíže ale naopak zhorší. Když se člověk napije přes míru, je mu dobře jen chvíli, potom následují daleko silnější melancholie a ztráta motivace k čemukoli.
Hledejte i hlubší smysl
Autor: Shutterstock.comTakže první, na co je třeba se zaměřit, je její uvolnění pomocí přenosu energie dotekem rukou na vytipovaná místa těla. Teplo, které z rukou vychází, je příjemné, uklidňující a určitě nikomu neublíží. Zároveň dokáže odblokovat nahromaděnou negativní sílu a člověk se začne cítit lépe.
Zní to jednoduše a v podstatě to jednoduché opravdu je. Vtip je ale v tom, že ne každý dokáže druhému předávat pozitivní energii tak, aby to opravdu působilo. Energie se přesunuje do páteře, postižený cítí teplo, napětí mezi obratli povoluje a člověk se postupně uvolňuje i psychicky.
Když alternativa nestačí
Hormonální antikoncepce depresi nezpůsobuje. Naopak.Autor: Shutterstock.comVyzkoušejte bylinky
ženaAutor: Shutterstock