Chřipka vs. nachlazení
Magické zaklínadlo „mám chřipku“, které tak často říkáme, je často mylné. Většinou si totiž pleteme chřipku s nachlazením. Chřipka i nachlazení jsou virová onemocnění, kterými se člověk nakazí většinou ze vzduchu a často po nějakém silném prochladnutí. Hlavním rozdílem mezi těmito onemocněními je jejich začátek a také průběh. Nachlazení se často po několik dní čím dál tím více zhoršuje, naopak chřipka zaútočí většinou přímo svou největší silou.
Kdy vám horký nápoj pomůže….
Právě rozdíl mezi průběhem chřipky a nachlazení je důvod, proč vám takzvané horké nápoje, jako je Coldrex, Febrisan, Paralen Grip a další, nepomohou s léčením té závažnější nemoci, která se pro někoho může stát dokonce smrtelnou.
Pokud ale třeba nemáte rýmu, ale jen běžnou virózu, při které vás bolí celé tělo a máte kašel, tak vůbec nepotřebujete drahý horký nápoj, ve kterém je látka na uvolnění nosu při rýmě. Naopak vám stejně poslouží i „obyčejný“ Paralen, který seženete v lékárně mnohem levněji (12 tablet 24 korun). Přitom například 10 sáčků Coldrex horký nápoj vyjde na 160 korun, 12 tablet Febrisanu, který má v sobě kromě paracetamolu i stejnou látku jako aspirin na 150 korun. Kapky na rýmu koupíte kolem 60 korun.
Při opravdové chřipce potřebujete na silné bolesti zejména hlavy silnější kalibr v podobě léků obsahujících léčivou látku ibuprofen, která nejen dokáže snížit horečku a odpomoci od bolesti, ale také má protizánětlivé účinky. Tuto složku obsahuje například lék Nurofen nebo Ibalgin. Zapomeňte ale na to, že si chřipku vyléčíte sami, naopak, pokud se během dvou dnů váš stav nezlepší, s návštěvou lékaře byste neměli otálet.