Sobota 19. září 2020
Svátek slaví Zita, zítra Oleg
Polojasno 20°C

Vyměňte kávu za čaj! Porazíte chřipku, zubní kaz i rakovinu

17. října 2013 | 15:40

Černý, zelený, bílý... Nezáleží na tom,který si vyberete. Každý druh nabízí jiné zdravotní výhody. Účinky čaje na zdraví jsou vědecky prokázány. Není divu, že lidé tenhle chutný a zdravý nápoj popíjejí už téměř 5 000 let.

Bílý čaj

Bílé čaje jsou známy již několik tisíc let. Původně se pěstovaly jen pro čínského císaře a jeho dvůr. Jeho pojmenování vychází z jeho vzhledu, Získává se totiž výhradně z mladých čajových pupenů, které jsou ještě nerozvinuté, neobsahují chlorofyl a proto jsou stříbřitě bílé. Díky šetrnému zpracovaní obsahuje nejméně kofeinu a nejvíce antioxidantů. Bílý čaj se vyznačuje jemnou a lehkou chutí.

Jako říkají odborníci, bílý čaj je kryptonitem pro bakterie a viry. Studie prokázala, že dokáže zničit více než 75 % virů do deseti minut. Vzhledem k vysokému obsahu antioxidantů je bílý čaj skvělou prevencí proti rakovině. Vědci zjistili, že je nejúčinnější v potlačení časných stádiích rakoviny buněčných mutací.

Čaj
Černý čaj

Čajové lístky schnou na vzduchu a v důsledku oxidace černají. Má silnější a tradiční chuť. Většina výzkumů ukazuje, že černý čaj významně snižuje výskyt mozkové mrtvice, srdečního infarktu a smrti způsobené kardiovaskulárními onemocněními. Jeho konzumace pomáhá předejít ucpaným tepnám, zlepšuje fungování krevních cév a snížuje krevní tlak.

Nezní snad tohle jako dost dobrý důvod k tomu, jít si hned uvařit alespoň konvičku? Pět šálků denně zvýší odolnost organismu proti bakteriálním infekcím a případným nádorům. Při konzumaci tří šálků bylo prokázáno, že jsou úspěšnou prevencí rakoviny močových cest. Navíc černý čaj obsahuje dostatek fluoridu k úspěšnému boji se zubním kazem.

Uvařte si čaj pro povzbuzení.
Zelený čaj

Čajové listy jsou před oxidací povařené nebo podušené. Je ostřejší, ale méně silný než černý čaj. Bylo prokázáno, že chemické látky v zeleném čaji obsažené, dokáží zastavit a zničit nádorové buňky. Ženy, které pijí více než 10 šálků denně mají o 45 procent nižší riziko vzniku rakoviny. Pití zeleného čaje může také zpomalit vývoj rakoviny prsu a chrání kuřáky před rakovinou plic.

Další studie dokonce prokázala, že neznámá složka v čaji podstatně snížila množství tukových tkání, i když zatím to bylo jen u myší. Je však prokázáno, že lidé, kteří pijí tři šálky denně spálí díky kofeinu a katechinům v zeleném čaji obsaženým více kalorií a mají rychlejší metabolismus než ti, kteří čaj nepijí.