Už vám krev pít nebudou! 6 nejúčinnějších přírodních repelentů | Pro ženy | Blesk.cz

Už vám krev pít nebudou! 6 nejúčinnějších přírodních repelentů

 • Zapomeňte na drahé a "smradlavé" chemické přípravky. Zkuste voňavé přírodní repelenty, které komáry účinně odpudí a vám zpříjemní den.
  7. června 2014 | 06:00

  Zapomeňte na repelenty z obchodů! Jsou plné chemikálií, které mají nepříznivý dopad na vaše zdraví i životní prostředí. Vyzkoušejte jednoduché, ale účinné přírodní odpuzovače, které komáry "udrží na uzdě".

 • Voňavý odpuzovač

  ...
  Rozkrojte jednu nebo dvě limetky a zapíchejte do nich hřebíček. Máme samozřejmě na mysli to aromatické koření. Položte ho v místnosti na misku či talířek a komáři se vám vyhnou obloukem. Funguje to na 100 %!
 • Zasaďte si trávu

  Obyčejné bodnutí komára zkomplikovalo ženě život
  Nemyslíme samozřejmě jen tak ledajakou. Pořiďte si citronelu, která je známá všem příznivcům asijské kuchyně. U nás ji seženete pod názvem voňatka citronová. Nejen, že vás zbaví krvežíznivých komárů a skvěle provoní byt, ale dokáže i uzdravit podrážděný žaludek a zbavit krk bacilů.
 • Nejen proti upírům

  Česnek je přírodní lék na mnoho neduhů
  Věděli jste, že skvělým přírodní repelent proti komárům je i obyčejný česnek? Možná vás příliš neláká potírat si s ním celé tělo, ale to ani dělat nemusíte. Stačí když stroužky posekáte a umístíte na talířek do středu vašeho stolu. A grilovačka může začít!
 • Osázejte truhlíky

  Ušetříte při nákupu květin a truhlíku zvlášť, nebo se vyplatí kupovat na netu? Počítejte s námi.
  Aromatické rostliny obtížnému hmyzu nevoní. Vyzkoušejte třeba kombinaci klasického muškátu, afrikánů, levandule a meduňky. Komárům se doslova "zamotá hlava".
 • Udělejte radost kočkám

  Kočky šantu kočičí milují. Tato bylina díky svým psychotropním účinkům u nic navozuje silný pocit euforie.
  Šanta kočičí nazývaná také kočiči tráva je skvělým prostředkem proti komárům. Vědci prokázali, že aromatický olej, který obsahuje, je až desetkrát účinnější, než chemicky vyrobené repelenty. A jako bonus navíc získáte lásku všech koček v okolí.
 • Vyrobte si repelent

  Oleje na všechny neduhy
  Pokud máte domá kvalitní éterický olej, který používáte do aromalampy nebo do koupele, smíchejte ho s pleťovou vodou nebo pleťovým olejem v poměru 1:40 a aplikujte na tělo. Nejlepší je máta, meduňka, levandule, hřebíček, jalovec nebo citronela.
 • Připravte komárům past

  Tahle pastička je levná a jednoduchá na výrobu. Doopravdy ale funguje. Navíc je zcela bez chemikálií, takže je bezpečná i do dětského pokoje.

  Budete potřebovat:

  1 šálek vody
  1/4 šálku hnědého cukru
  1 g sušených kvasnic
  dvoulitrovou plastovou láhev

  Jak na to:

  1. Přeřízněte láhev v půlce. Horní část lahve vložte do ustřižené spodní části hrdlem dolů viz. video.

  2. Smíchejte hnědý cukr s horkou vodou. Nechte vychladnout a cukerný roztok nalijte do ustřihnuté láhve.

  3. Přidejte droždí a nechte rozpustit.

  4. Obě části PET lahve k sobě dobře upevněte černou lepící páskou. Tou nakonec oviňte i celou past, aby byl obsah zatemněn.

  5. Hotovou past postavte do prostoru a máte vyhráno! Komáry totiž doslova přitahuje.

Klíčová slova: komáři, repelenty
Diskuse ke článku
.