Úterý 22. září 2020
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Jasno 23°C

Noční horor v ložnici: Vaše tělo volá o pomoc!

25. listopadu 2012 | 06:42

Vyděšená, zpocená, s bušícím srdce…Taky se někdy budíte s podobnými pocity a se slovy: „To byl zase sen“? Ať byl sebeděsivější, neberte ho na lehkou váhu! Vaše tělo možná volá o pomoc.

Honí vás vrah s mačetou, a ne a ne mu utéci? Topíte se v kalné vodě, nebo padáte z útesu? Než to špatně dopadne, probudíte se? Tak to vás navštívila noční můra. Probudíte se celá zpocená a vyděšená, ale vlastně jste šťastná, protože nic z toho, co jste právě prožívala, nebyla pravda. Strach a hrůzu vystřídá obrovská úleva.

Jenže ať děláte, co děláte, ten děsivý zážitek nemůžete dostat z hlavy. Hodiny se pak převalujete v posteli, protože se bojíte usnout. Hrůza, že vás zase navštíví krvelačný soused nebo potkáte oživlou mrtvolu, vám zkrátka nedá spát.

Zdají se vám často děsivé sny? Vaše tělo možná volá o pomoc!
Druhý den jste nevyspaná a proto možná i vy sama vypadáte tak trochu jako zombii.  Jenomže to nemusí být jediný důsledek noční hororové scény. Sny totiž údajně souvisí s našim zdravím. Hlavně ty, které se opakují vícekrát. Jejich prostřednictvím prý naše tělo volá o pomoc.

Ruští vědci zjišťovali spojitost snů svých pacientů s jejich zdravím a přišli na docela zajímavé věci. Například lidé, kterým se zdají často „létající sny“, mívají nemocné plíce. Zdává se vám o válce nebo o policejním vyšetřování? Může vás trápit žlučník.

Zdají se vám často děsivé sny? Vaše tělo možná volá o pomoc!
Jestliže často trpíte nočními můrami, ve kterých vídáte hrůzostrašné věci, měli byste navštívit gastroenterologa. Pokud se ve snu krmíte syrovým masem, nejsou ve vašem případě vyloučeny jaterní obtíže. A co takhle sny, kdy se s někým pohádáte do krve, nebo vás někdo urazí?  Ty vás varují před chřipkou. Berte proto své noční můry opravdu vážně!

Autor: sia