Čtvrtek 1. říjen 2020
Svátek slaví Igor, zítra Olívie
Oblačno, déšť 15°C

Nebezpečná "krása": Ženy se vykrmují jako husy

17. července 2013 | 06:00

Zatímco v západní civilizaci se ženy trápí hladem a moří v posilovně, aby měly štíhlou figuru, mauritánské ženy mají opačný problém – aby byly přitažlivé, musejí se pořádně vykrmit.

Jestliže se chce mauritánská žena vdát, musí se stejně jako husa, ze které se dělají foie gras, pořádně vykrmit. A věřte, že to někdy není úplně příjemná záležitost.

Mauritánské ženy se pyšní opravdu kyprou postavou, kterou získávají v tukových táborech
Od osmi let si „dopřávají“

V Mauritánii, která leží mezi Západní Saharou a Senegalem, je ženská krása vážena na kilogramy. Už malé dívky od 8 let jsou tu připravovány na to, aby byly opravdu dobrou partií, proto jim rodiče dopřávají jídla, co hrdlo ráčí a někdy je nacpávají, i když už nemají zrovna hlad. Přestože se nejedná o zemi překypující bohatstvím, na tuto tradici nedají Mauritánci dopustit, opravdu kypré tvary jsou tu totiž považovány za symbol bohatství, smyslnosti a také plodnosti. Hubená žena by se tu asi hned tak nevdala.

Mauritánské ženy se pyšní opravdu kyprou postavou, kterou získávají v tukových táborech
S věkem na vdávání přichází teror

Jakmile dosáhnou dívky věku na vdávání, končí jim období žranic a nastává opravdové mučení v podobě vykrývacích táborů. Na „tukovém táboře“, jak se vykrývacímu pobytu říká, musejí dívky spořádat 15 000 kalorií za den, přičemž fyzická aktivita se tu moc nepropaguje. Pro upřesnění, tolik kalorií byste snědli, kdybyste spořádali 4 a půl husy nebo 3 a půl kila anglické slaniny za den.

Vskutku "vytříbený" jídelníček

Ke snídani dostávají dívky strouhanku namočenou v oleji, kterou zapíjejí velbloudím mlékem. Po celý den pak dostávají kozí maso, chléb, fíky a samozřejmě velbloudí mléko. Zdá se vám to hrozné? Je, ale dívky nemohou vykrmování odmítnout, jejich vykrmovači a také rodiče se nebojí používat násilí, jako je drcení prstů v kleštích, jen aby své dcerunky a svěřenky dosytnosti vytučnili.

Mauritánské ženy se pyšní opravdu kyprou postavou, kterou získávají v tukových táborech
Ještě nebezpečnější způsoby tloustnutí

Jsou ženy, které se vzpouzejí bolestivému vykrmování, ale nemohou odolat trendu tloušťky, a tak místo tučných jídel zobou prášky. Uchýlili se ke steroidům a hormonálním produktům určeným pro zvířata, po kterých jim sice tělo nakyne, ale jen v oblasti břicha, prsou a obličeje, jejich končetiny naopak zůstávají nebezpečně hubené.

 tloušťkou přichází neplodnost a srdeční onemocnění

Ačkoli je pro Mauritánce tloušťka symbolem plodnosti, v reálném životě je právě nezdravé vykrmování a braní hormonů tím, co plodnosti brání. Vede také k srdečnímu selhání, infarktům a také šílenství.

Jak je vidět, nic se nemá přehánět!