Jak se žije v Severní Koreji? Prohlédněte si vzácné fotky, které unikly na veřejnost | Pro ženy | Blesk.cz

Jak se žije v Severní Koreji? Prohlédněte si vzácné fotky, které unikly na veřejnost

10. října 2017 | 06:00

Severní Korea rozhodně není místem, kde by chtěl žít každý. Může za to především totalitní režim diktátor Kim Čong-una, který se úspěšně daří tamní obyvatele odstřihnout od okolního světa. A tak ani veřejnost nemá ponětí o tom, jak vypadá každodenní život občanů této země. Přesto se na veřejnost podařilo propašovat nějaké fotografie. Podívejte se na tyto, jejichž autorem je mimo jiné i respektovaný fotograf Eric Lafforgue.

Prostřednictvím turistů, které diktátor do země pouští kvůli penězům a propagandě, se na veřejnost čas od času přece jen nějaké zprávy dostávají. A to například v podobě snímků, které se podařilo propašovat za hranice a jež se Kimovu režimu rozhodně nelíbí. To potvrzuje i autor některých z nich.

 

„Když jsem nějaké fotografie zveřejnil na webu, tak mi zakázali další vstup. Severokorejci je viděli a požadovali, abych je smazal, protože se jim zdály příliš urážlivé, ale to jsem odmítl, protože mi přišlo nesprávné neukázat realitu té země. Život je tam na mnoha místech brutální, naprosto odlišný od toho našeho na Západě,“ uvedl v rozhovoru pro news.com.au fotograf Eric Lafforgue.

 

 

Respektovaný fotograf v tomto případě nemá na mysli nechvalně proslulé pracovní tábory. Už za hranicemi hlavního města žijí lidé naprosto odlišným způsobem od svých privilegovaných spoluobčanů v Pchjongjangu. Lafforgueho například velmi překvapilo, že v rybářské vesničce, kterou navštívil, vůbec poprvé viděli mobilní telefon. Při pohledu na snímky v galerii to ale přece jen tak překvapivé není. Podívejte se sami:

 

 

Více zajímavých fotogalerií naleznete ZDE na webu Reflex.cz >>>

 

 

 

Autor: Martin Mrázek, Reflex.cz