Pátek 25. září 2020
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Oblačno, déšť 22°C

Můj kocour má deprese aneb Na co se vymlouváme?

19. listopadu 2012 | 16:00

Každý z nás to zná. Občas se nám nechce do práce, zaspíme, anebo se prostě potřebujeme vymluvit, proč zrovna nemáme svůj den. Přečtěte si, co ti nejkreativnější z nás dokážou vymyslet!

Čeští zaměstnanci využívají ze 75 % stále stejné triky. Mezi nejčastější výmluvy bývají ty na nemoc, na návštěvu u lékaře a na přetížení pracovními úkoly. Přičemž zaměstnanci tráví údajně u lékaře více času, než je pravdou, navíc si prohlídky domlouvají úmyslně na termíny své pracovní dob!

Většina zaměstnanců, vymlouvajících se na pracovní vytížení, je nachytána, jak tráví hodinu na obědové pauze, několikrát denně využívá pauzu na cigaretu a pravidelně brouzdá na internetu. Často si zaměstnanci také vymýšlejí či upravují služební cesty.

S rozšířením využívání sociálních sítí se přišlo i na další častý trik výmluvy na nemoc, kdy si lidé ve skutečnosti léčí kocovinu a dávají veselé fotky z večerní party na Facebook a jiné sociální sítě.

Podle výsledků výzkumu se ovšem objevují i kreativnější výmluvy a triky typu: „Káva má na mě uspávací účinky.“ „Pes se bál doma sám.“ „Kocour má deprese.“ „Musím k lékaři dnes, protože se jim rozbil přístroj a zítra by mě již nevzali.“ „Přišla jsem pozdě do práce, protože jsem v tramvaji zjistila, že jsem si doma zapomněla sukni.“

Dobrým způsobem jak odhalit triky svých zaměstnanců může být lest po vzoru seriálu Utajený šéf, který pravidelně vysílá stanice Spektrum. V tomto seriálu majitelé pracují v utajení, aby prozkoumali vlastní zaměstnance, kteří si myslí, že mezi ně přišel nový pracovník. Majitel si však ve skutečnosti ověřuje jejich práci a chod společnosti.

Kdy začít s dietou? Přece o víkendu!

„Podle mezinárodního seriálu Utajený šéf, který vysílá televizní stanice Spektrum, jsme se rozhodli udělat anketu mezi šéfy různě velkých společností a z výsledků jsme byli sami překvapeni. Více než tři čtvrtiny dotázaných se setkává u svých podřízených s výmluvami a zkoušením triků, jak obejít své pracovní povinnosti,“ komentuje výsledky Mirek Daněk, ředitel společnosti OPENN.

Autor: ema