Pondělí 20. května 2024
Svátek slaví Zbyšek, zítra Monika
Polojasno, bouřka 23°C

Jediná se Babiše nebála: Co jste možná nevěděli o druhé ženě Monice, se kterou už po 30 letech netvoří pár?

19. dubna 2024 | 18:40

Bývalý premiér, podnikatel a šéf hnutí ANO Andrej Babiš oznámil na sociální síti Instagram, že s manželkou Monikou již netvoří pár. Jak uvedl, po třiceti letech plných vzestupů, pádů a nezapomenutelných zážitků se rozhodli, že se jejich cesty rozdělí. Monika byla druhá expremiérova žena, která se v minulosti nechala slyšet, že byla jediná, která se ho nebála. Co dalšího jste možná o Monice Babišové nevěděli?    

Andrej Babiš uvedl na sociální síti, že se s manželkou Monikou rozcházejí, a to po třiceti letech vztahu a sedmi letech manželství. „Jako rodiče dvou úžasných dospělých dětí si nejvíce přejeme zachovat rodinnou harmonii. Děkujeme vám za pochopení a žádáme o zachování soukromí. Naše rodinné vazby zůstávají pevné, a i když se naše osobní cesty mění, naše láska a respekt k sobě a k našim dětem zůstávají stejné,“ napsal v oznámení, které doprovodila černobílá svatební fotografie.

Jediná se Babiše nebála

Monika bývalého premiéra poznala coby jeho sekretářka a v minulosti se pro Blesk.cz nechala slyšet, že ji přitahovala jeho autorita: „V podstatě se ho u nás v podniku všichni báli. Měl špatnou pověst tvrdého byznysmena a bručouna,“ uvedla tehdy a dodala, že byla zřejmě jediná, která z něho neměla strach.

Ačkoliv se partnery stali již v polovině devadesátých let, vzali se až v červenci 2017. Jméno Babišová, které používá už od roku 2013 kvůli dceři Vivien a synovi Frederikovi, tak nabylo svého významu. Svatba proběhla na farmě Čapí hnízdo. Na fotky z jejich významného dne se můžete podívat do naší fotogalerie, kde naleznete i další průřez Moničina života.

Osudné seznámení v osmnácti letech

Narodila se v roce 1974 v Litoměřicích jako Monika Herodesová. Vystudovala střední ekonomickou školu se zaměřením na organizaci v administrativě. S Andrejem Babišem se seznámila ve svých osmnácti letech v podniku Lovochemie. Do firmy, ve které začala pracovat jako sekretářka, docházel Andrej Babiš jako obchodní partner.

Podívejte se na další informace ze života Moniky Babišové:

Video se připravuje ...
 • VIDEO: Videohub

Cit pro krásno jí koluje v žilách

To, že Monika vyzdvihla především styl oblékání, který ji zaujal na Andreji Babišovi, je zcela opodstatněné. Monika si totiž s módou vždy rozuměla. Není tak divu, že se v minulosti věnovala modelingu. Monika kupříkladu zářila na přehlídce návrhářky Věry Kocové v roce 1998. Na módní show předváděla spolu s ikonami nejen českého modelingu v sestavě Alena Šeredová, Petra Minářová a Lucie Koňaříková Salamé.

Styl opřený o luxusní značky i aktuální trendy

Monika Babišová se netají oblibou luxusních značek. Jejímu šatníku dominuje i jedna z nejvíce ikonických kabelek vůbec – Kelly od Hermés z telecí kůže, která svou astronomickou cenou odpovídá historii značky i kvalitě zpracování. Na takový jediný kus se čeká roky, jak tomu bývá i u dalších drahých značek s puncem luxusu. V jejím módním ansámblu jsou zastoupeny i značky jako Fendi, Gucci, Jimmy Choo či Cartier.

Nejsme tak ani překvapené z toho, že v roce 2019 zastínila módní ikonu, bývalou první dámu Melanii Trump. Při příležitosti tehdejší návštěvy Bílého domu vsadila na vysoce elegantní kabát pod kolena značky Fendi. Kabátu dominovaly především kožešinové rukávy. Pod ním se vyjímaly sofistikované šaty světlého tónu s vázačkou kolem krku. Look doplnila lodičkami v ostré špičce.

Interiérový design

Cit pro krásno Monika využila i v interiérovém designu. Jejím projektem je kupříkladu interiér Centra pohybové medicíny na pražském Chodově nebo interiér bývalé michellinské restaurace Paloma ve francouzském Mougins, která patřila jejímu manželovi.  

Angažovanost v charitě

Od roku 2011 působí v Nadaci Agrofert, kterou iniciovala k založení. Zaměřuje se především na podporu samoživitelek, handicapovaných, seniorů, škol a mateřských škol, podporuje kupříkladu i učitele hudební výchovy v jejich práci. Monika je však angažovaná i v dalších charitativních organizacích v oblasti zdraví.

Autor: REDAKCE, Žaneta Podlahová