Středa 17. srpna 2022
Svátek slaví Petra, zítra Helena
Polojasno, bouřka 30°C

Jak vypadají herci z Pojišťovny štěstí? Takhle se změnili po 18 letech!

2. července 2022 | 06:00

Neuvěřitelných 18 let. Tolik uběhlo od premiéry první série českého seriálu Pojišťovna štěstí, který se stal jedním z fenoménů nového milénia. Nejedna z nás byla ponořená do dílů plných zvratů a emocí. K atraktivitě dopomohlo prostředí rodinné pojišťovny, silné životní osudy, ale i charismatický herec Miroslav Etzler, půvabné herečky Kateřina Brožová a Alena Antalová nebo vtipní teenageři Nikol Štíbrová či Vojtěch Kotek. Jak se hlavní postavy ikonického českého seriálu změnily po 18 letech?

Psal se rok 2004, kdy na české obrazovky vstoupil další ze seriálů, které nás absolutně pohltily. Počátky nového tisíciletí ovládla Ulice, Rodinná pouta, Ordinace v růžové zahradě, ale také Pojišťovna štěstí. Tou nás provázeli hlavní hrdinové jako Miroslav Etzler, Alena Antalová, Kateřina Brožová, Nikol Štíbrová, Vojtěch Kotek, Jan Šťastný, Jiřina Bohdalová, Petr Nárožný nebo již zesnulá Jiřina Jirásková. Pamatujete si, kterých rolí se herci zhostili?

Milostný trojúhelník

Hlavním představitelem byl Miroslav Etzler coby Tomáš Kraus, který stojí v čele rodinné pojišťovny. I přesto, že má krásnou ženu Dagmar (Kateřina Brožová) a dceru Karolínu (Nikol Štíbrová, provdaná Leitgeb), zamiloval se do půvabu jiné – Anny Jánské (Alena Antalová). Anna tak čelí Dagmar, ambiciózní sebevědomé ženě, která touží po dokonalosti, po tom, aby vše klapalo podle jejích plánů. Sklony k perfekcionalismu plynou mimo jiné i z její profese interiérové designérky.

Video se připravuje ...
(2019): Miroslav Etzler přiznal konec v Ordinaci! Co se stalo? • VIDEO: Markéta Reinischová

Počátek fenoménu

Samotný počátek se nesl smutkem, neštěstím osudu, kdy si Anna přivodí velké bolesti potom, co svoji opilou kamarádku Zuzanu (Yvettu Blanarovičovou) odnáší domů. Zdravotní potíže byly natolik bolestivé, že byla sanitkou převezena do nemocnice. Její syn Ondřej (Vojtěch Kotek) volá nešťastnou událost otci, ten však do nemocnice už nedorazí. Zahynul při tragické nehodě. Po tom, co se to dozví Anna, rozhodne se z nemocnice odejít a postarat se o svého syna Ondřeje. Krátce po sletu událostí porodí synka Adama, pro kterého hledá vhodnou chůvu. Oporu nachází u Marie (Jiřina Bohdalová), zahradnici u zámku Grácie.

Osmnáctiletá proměna

Nejvýraznější změnou pochopitelně prošli mladí teenageři Nikol Štíbrová a Vojta Kotek, který nás v seriálu doprovázeli svými vtipy, mladistvým vzdorem i prořízlou pusou. Vojta Kotek za 18 let dospěl v charistmatického muže, talentovaného herce, režiséra a dabéra, který se nyní zhostil další role. Nejedná se však o hereckou, ale životní – oženil se s půvabnou Radanou a zanedlouho se budou těšit ze společného potomka. Detaily a fotografie z utajené svatby se dočtete v našem článku zde:

I přesto, že Pojišťovna štěstí nastartovala hereckou kariéru i Nikol, k herectví ji to tolik netáhne. Zato nás zásobuje vtipným obsahem na svém Instagramu, na kterém často vidíme její syny Mathiase, Tobiase i manžela Petra. Mimo to také povzbuzuje k finančním sbírkám pro ty, kteří se potýkají s handicapem nebo s jinou nepřízní osudu. Obdivuhodný počin, díky nemuž se každý z nás může stát hrdinou a pomoct tak zlepšit nejeden lidský život. 

S kamarádkami Veronikou Arichtevou a Martinou Pártlovou pak tvoří trio 3v1. V minulosti točily komická vtipná videa, nyní mají společný merch oblečení a moderují v rádiu.

Autor: Žaneta Podlahová
Video se připravuje ...