Pátek 22. září 2023
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Polojasno 25°C

Jak vypadají herci z Pojišťovny štěstí? Takhle se změnili po 19 letech!

7. srpna 2023 | 06:00

Neuvěřitelných 19 let. Tolik uběhlo od premiéry první série českého seriálu Pojišťovna štěstí, který se stal jedním z fenoménů nového milénia. Nejedna z nás byla ponořená do dílů plných zvratů a emocí. K atraktivitě dopomohli prostředí rodinné pojišťovny, silné životní osudy, ale i charismatický herec Miroslav Etzler, půvabné herečky Kateřina Brožová a Alena Antalová nebo vtipní teenageři Nikol Leitgeb (Štíbrová) či Vojtěch Kotek. Jak se hlavní postavy ikonického českého seriálu změnily po 19 letech?

Psal se rok 2004, když na české obrazovky vstoupil další ze seriálů, které nás absolutně pohltily. Počátky nového tisíciletí ovládly Ulice, Rodinná pouta, Ordinace v růžové zahradě, ale také Pojišťovna štěstí. Tou nás provázeli hlavní hrdinové jako Miroslav Etzler, Alena Antalová, Kateřina Brožová, Nikol Leitgeb (Štíbrová), Vojtěch Kotek, Jan Šťastný, Jiřina Bohdalová, Petr Nárožný nebo již zesnulá Jiřina Jirásková. Pamatujete si, kterých rolí se herci zhostili?

Milostný trojúhelník

Hlavním představitelem byl Miroslav Etzler coby Tomáš Kraus, který stojí v čele rodinné pojišťovny. I přes to, že má krásnou ženu Dagmar (Kateřina Brožová) a dceru Karolínu (Nikol Štíbrová, provdaná Leitgeb), zamiloval se do půvabu jiné – Anny Jánské (Alena Antalová). Anna tak čelí Dagmar, ambiciózní sebevědomé ženě, která touží po dokonalosti, po tom, aby vše klapalo podle jejích plánů. Sklony k perfekcionalismu plynou mimo jiné i z její profese interiérové designérky.

VIDEO: Kateřina Brožová: Rozchod s tajemným milencem!

Video se připravuje ...
 • VIDEO: Markéta Reinischová

Počátek fenoménu

Samotný počátek se nese smutkem, neštěstím osudu, kdy si Anna přivodí velké bolesti potom, co svou opilou kamarádku Zuzanu (Yvettu Blanarovičovou) odnese domů. Zdravotní potíže byly natolik bolestivé, že byla sanitkou převezena do nemocnice. Její syn Ondřej (Vojtěch Kotek) volá nešťastnou událost otci, ten však do nemocnice už nedorazí. Zahynul totiž při tragické nehodě. Po tom, co se to dozví Anna, rozhodne se z nemocnice odejít a postarat se o svého syna Ondřeje. Krátce po sletu událostí porodí synka Adama, pro kterého hledá vhodnou chůvu. Oporu nachází u Marie (Jiřina Bohdalová), zahradnici u zámku Grácie.

Devatenáctiletá proměna

Nejvýraznější změnou pochopitelně prošli mladí teenageři Nikol Leitgeb (Štíbrová) a Vojta Kotek, kteří nás v seriálu doprovázeli svými vtipy, mladistvým vzdorem i prořízlou pusou. Vojta Kotek za 19 let dospěl v charismatického muže, talentovaného herce, režiséra a dabéra, který se zhostil další role. Nejedná se však o hereckou, ale o životní – loňský rok se oženil s půvabnou Radanou a nyní se těší z prvorozeného synka Huberta. Detaily a fotografie z tehdy utajené svatby najdete v našem článku zde:

Přestože Pojišťovna štěstí nastartovala hereckou kariéru i Nikol, k herectví ji to tolik netáhne. Zato nás zásobuje vtipným obsahem na svém Instagramu, na kterém často vidíme její syny Mathiase, Tobiase i manžela Petra. Mimo to také povzbuzuje k finančním sbírkám pro ty, kteří se potýkají s handicapem nebo s jinou nepřízní osudu. Obdivuhodný počin, díky nemuž se každý z nás může stát hrdinou a pomoct zlepšit nejeden lidský život. 

S kamarádkami Veronikou Arichtevou a Martinou Pártlovou pak tvoří trio 3v1. V minulosti točily komická vtipná videa, nyní mají společný merch oblečení a moderují v rádiu.

Autor: Žaneta Podlahová
Video se připravuje ...