Sobota 24. února 2024
Svátek slaví Matěj, zítra Liliana
Zataženo, déšť 8°C

Kdo nahradí Daniela Craiga? Je možné, že nový James Bond bude žena!

Video se připravuje ...
Trailer k nejnovější bondovce No time to die
VIDEO: archiv
30. září 2021 | 06:00

Ženy ho milují, a to nejen ty filmové. Od dob, kdy ho na stránkách své první knihy roku 1952 představil spisovatel Ian Fleming, zapsal se nesmrtelně do historie. Dnes má premiéru v českých kinech zatím poslední bondovka Není čas zemřít, ve které se v roli legendárního agenta objeví zřejmě naposledy Daniel Craig. Ten si v této roli získal sympatie celého světa, ale nevyhnutelně musel přijít den, kdy ho bude muset nahradit nový hrdina. Kdo se tedy stane novým miláčkem publika?

Daniel Craig prohlásil, že tímto posledním filmem uzavírá kapitolu, která začala v roce 2005 filmem Casino Royale. Celkem se tak Craig objevil v pěti bondovkách. Po dlouhých šestnácti letech tak nastal čas, aby čerstvě protřepané Martini začal upíjet nový kandidát. Kdo bude tím šťastlivcem, jenž se zhostí tohoto nelehkého úkolu? Po takové hvězdě, jako je Craig, to nebude mít mezi fanoušky a ani filmovými kritiky jednoduché. Craig si svou pozici musel také vydobýt, protože na začátku se proti jeho výběru zvedla vlna odporu. Fanouškům vadilo, že je to blonďák! Dokonce herec zvažoval, jestli do toho po takové reakci publika vůbec jít. Jeho panování totiž předcházela vláda Seana Conneryho a Pierce Brosnana. Nakonec se jeho bondovka Skyfall stala tou nejúspěšnější všech dob.

Velkým překvapením pro všechny se stal především jeden kandidát, lépe řečeno kandidátka. Ano, čtete správně. Do výběru se dostala i žena a je možné, že další film bude mít Jane Bond – místo Jamese. Jak by se vám líbila takováhle proměna? Rozhodně je to zajímavý a lákavý nápad, a abych pravdu řekla, docela by mě zajímalo, jak by to tvůrci vymysleli a jak by to změnilo pocit z filmu. Kandidátkou na první Jane je Gillian Anderson. Konzervativní koncept filmu by mohla osvěžit ženská perspektiva jako bonus k padesátému výročí Bonda na filmovém plátně.

Kandidátů na tuto ikonickou postavu je celkem dvaadvacet. Vedle odvážného kroku udělat agentem ženu jsou tu i adepti Idris Elba, Michael B Jordan, Regé-Jean Page, Riz Ahmed nebo David Oyelowo, takže možná skončí vláda bílých mužů, a repertoár agentů se tak obohatí o sexy snědé fešáky. Postava Jamese Bonda za těch padesát let prošla mnohými transformacemi a takováhle změna by byla také dost lákavá.

Do výběru se dostalo mnoho dalších úžasných herců s velkým charisma. Tom Hardy, Michael Fassbender, Richard Madden, Tom Hiddleston, Henry Cavill, Luke Evans nebo Orlando Bloom. Tvůrci to rozhodně nebudou mít jednoduché. Na vyhlášení vítězného kandidáta si budeme muset trpělivě počkat a rozhodně mu – nebo jí – dáme šanci ukázat, že si roli zasloužili.

Všechny kandidáty si můžete prohlédnout v naší galerii.