Princezny a princové z vašich oblíbených pohádek tehdy a dnes. Jak se změnili? | Pro ženy | Blesk.cz

Princezny a princové z vašich oblíbených pohádek tehdy a dnes. Jak se změnili?

16. prosince 2019 | 06:00

Blíží se sváteční čas a k němu neodmyslitelně patří pohádky, zvlášť ty české. Kdo by je nemiloval? Na řadu z nich se můžeme těšit i o letošních Vánocích.

Jak se změnili hlavní hrdinové našich nejoblíbenějších pohádek? Někteří jsou i po mnoha letech, které uplynuly od natáčení pohádky, stále stejní, jiné skoro nepoznáte.

TŘI OŘÍŠKY PRO POPELKU (1973)

Autor: Foto: D. Kundrát, M. Hykl, M. Pátek, P. Machan

Libuše Šafránková (66)

V roce 2008 vyhrála Libuše Šafránková anketu České televize „Hvězda mého srdce“ o nejoblíbenější herečku. Patří k dějinám českého filmu i divadla. Jejím manželem je Josef Abrhám (80), se kterým žije už třiačtyřicet let! Mají spolu syna Josefa Abrháma ml. (42), pro jehož čtyři děti teď filmová Popelka žije.

Pavel Trávníček (69)

Mistr dabingu a stále aktivní herec Pavel Trávníček je už třikrát rozvedený, má celkem tři syny, nyní je šťastně ženatý s Monikou (34). Společně vychovávají syna Maxmiliána, který brzy oslaví třetí narozeniny.

Co jste možná nevěděla...

Až na jednu scénu natočila a odjezdila na koni drobná Popelka (tehdy měla v pase 53 cm) všechno sama. Pouze na skok přes kládu při honičce v lese byla využita žokejka. Do role prince zvažovali v dnes již tradiční „vánoční“ pohádce nejprve Jana Hrušínského (64).

Kdy můžete pohádku vidět: ČT1, 26. 12.

ŠÍLENĚ SMUTNÁ PRINCEZNA (1968)

Helena Vondráčková a Václav Neckář jako princezna Helena a princ Vašek.
Helena Vondráčková a Václav Neckář jako princezna Helena a princ Vašek.
Autor: ara, archiv Blesku

Helena Vondráčková (72)

Ačkoli jedna z našich nejúspěšnějších a všestranně talentovaných zpěvaček, která se prosadila i v zahraničí, toužila po třech dětech, jak sama řekla, bohužel jí mateřství nevyšlo a adopce se bála. Podruhé se vdala v roce 2003. Jejím manželem a současně manažerem je podnikatel Martin Michal (60).

Václav Neckář (76)

Zpěvák to v posledních bezmála dvaceti letech neměl lehké. Roku 2002 ho postihla mrtvice a znovu se tak učil chodit, mluvit i zpívat. Jeho žena, primabalerína Jaroslava Neckářová (†76), s níž prožil více než čtyřicet let, odešla jen deset dní před Vánocemi v roce 2015. Jejich syn Vašek pomáhal tátovi navrátit se zpět do života a začít znovu se zpěvem. Dnes Václav Neckář pravidelně koncertuje a i v jeho věku má stále elánu na rozdávání.

Co jste možná nevěděla:

Oba byli v té době začínající herci, pro Helenu Vondráčkovou to byl filmový debut a tomu byly oběma hercům přizpůsobeny i role. Ve vězení nemaluje Neckář srdce jedním tahem, jak o tom v danou chvíli zpívá, ale každé srdce dvěma tahy. Na film se tehdy přišly do kin podívat 3 miliony diváků!

Kdy můžete pohádku vidět: TV PRIMA, 28. 12.

Zajímají vás další osobnosti z českých pohádek? Najdete je i v novém čísle magazínu Blesk pro ženy, který si ode dneška můžete koupit na novinových stáncích, nebo si ho můžete objednat v našem iKiosku ZDE.

Autor: red