Úterý 23. dubna 2024
Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří
Oblačno 7°C

Tady se točí Slunečná! Pojďte prošmejdit ateliéry s Lucií Benešovou

17. července 2020 | 06:00

Lucie Benešová coby bývalá společnice Róza už se v ateliérech seriálu Slunečná pohybuje jako doma. Ale najdou se tam i kouty, které viděla poprvé, protože jí je scenáristé nechávají utajeny. Navždy? Kdo ví? Pojďte objevit skryté kouty s Lucií.

Seriálová maskérna

Na líčení chodím tak čtyřicet minut před tím, než mám být na place. Za tu dobu, co točíme, už jsme to vychytali a jedeme své tempo. Většinou mě má na starosti Martinka, a když nemůže, postará se právě Adam. Musím ale říct, že všichni jsou tu moc šikovní a všichni herci jsme za jejich um vděční. Maskérna je taková malá drbárna, kde se probírá všechno. Občas se tam dozvíte i to, co nechcete.

Jankův byt

Nikdy jsem tam netočila a přiznám se, že až teď díky focení jsem se do bytu Marka Lambory podívala. Stejně na tom jsou i jeho kancelář a zasedačka. Jakmile vás tam stránky scénáře nepošlou, nemáte potřebu tam chodit. Ale nikdy nevíte, co se stane. To v seriálu neví nikdo, takže třeba jednou mě tam něco zavane, i když si to nemyslím.

Slunečná hospoda

V hospodě jsem jako doma. Většinou stojím za výčepem, točím a točím pivo. Když je dobře naražené, tak zvládnu krásnou hladinku. Někdy se stane, že pění a ani naši rekvizitáři to nezvládnou hezky načepovat. Není to sranda. Jednou jsem nestihla natočit půllitr během toho, co mí kolegové měli dialog, a muselo se to jet znovu, protože bych jim ke stolu přinesla jen pěnu. Občas zkrátka technika zlobí, není to jednoduchá věc. Často se mě lidé ptají, co v hospodě rozléváme, tak já vám to prozradím. Točíme nealkoholické pivo. Červené víno nahrazuje rybízový džus a bílé jablečný, ředěný vodou. Panáky, které dostávají chlapci, jsou většinou cola ředěná vodou, a to když už si dávají pátého, tak to docela bojkotují a nechtějí je pít. Není to zrovna moc dobré. Zato o slivovici je rvačka, protože to je jen obyčejná voda.

Voňavá kuchyně

Tady natáčím moc ráda. Máme tu totiž reálné jídlo, a když točíme, opravdu ho můžeme jíst. Máme tu moc šikovné rekvizitáře, kteří vaří a pečou výborné koláče a všechno, na co si jen vzpomenete. Jsou opravdu šikovní, a to nebývá zcela běžné. Takže díky, kluci.

Kozí chlívek

I Róza se dostane ke kozám a pracuje tam. Já mám kozy ráda, takže je mi tam dobře. Samozřejmě že když je ve scénáři napsáno, že je dojíme, tak je to jen jako, nezabírá se ani detail na ruce. Za prvé to není snadná věc, za druhé se záběry opakují třeba třikrát, a to by pro ně nebylo dobré.

Falešná sýrárna

Mám za sebou asi pět obrazů, v nichž jsem pracovala s místními lahodnými sýry. Zrovna včera jsem tam točila s Bárou Jánovou, tedy Sylvou, a učila ji, jak se vyrábějí. Pravda je ale taková, že sýry jsou z moduritu, tvrdé a nesmíme s nimi klepat, protože dělají rány. Pokud si nedáme pozor, tak občas kvůli tomu zastavujeme, protože ty ťukance jsou opravdu slyšet.

Režie

Pokud mám volno a jdu okolo, tak se na chvilku zastavím a podívám se, jak to jde kolegům. Na to, aby se dělala kontrolní projížděčka, není čas a já to ani nevyžaduju. Zkrátka důvěřuju a vyplácí se to.

Místní palírna

Moje nejoblíbenější místnost, když je volno a člověk několik obrazů netočí a čeká, až na něj přijde zase řada. Je tam totiž kanapíčko, tak si tam jdu lehnout. Prozradím, že je v ateliéru docela bitka o volné prostory a postele.

Slunečné ateliéry

Tam, kde se moje Róza pohybuje, tam se vyznám. Chodím do hotelu, kde pracuju a uklízím. Vždy mám na tom úklidovém vozíku opravdové věci, i vodu do kýble na vytírání si nechám nalít. Je to dobré kvůli tomu, že člověk nese váhu a nemusí nic předstírat. Myslím, že se díly moc povedly a je tu fajn parta i prostředí.

Prohlédněte si místa, kde vzniká váš oblíbený seriál!