Pavel Maurer: Naše děti budou jíst červy | Pro ženy | Blesk.cz

Pavel Maurer: Naše děti budou jíst červy

Na Pražském hradě bude opět tento víkend živo
VIDEO: Adam Balažovič
28. května 2015 | 06:00

O víkendu propukne další ročník festivalu plného skvělého jídla a pití Prague Food Festival. Jeho zakladatel a odborník na slovo vzatý Pavel Maurer nám objasnil, na co se tento rok můžeme těšit. V repertoáru přibylo několik zajímavých novinek.

Jednou novinkou je Zdravá cesta: v prostorách renesanční Míčovny se dozvíte spoustu zajímavých informací o tom, jak kompostovat v městských podmínkách a pěstovat si zeleninu a bylinky pro vlastní spotřebu. Zajímavé je také nakupování potravin bez obalů, které je ekologické, a navíc nezatěžuje ani vaši peněženku.

Pro milovníky exotiky tu opět bude Petr Ocknecht, který se specializuje na hmyzí

Nejextravagantnější vánoční pokrmy světa
chuťovky. „Můžete ochutnat červy na másle nebo šváby ve špagetovém těstíčku. Podle studií bude do patnácti let Evropa řešit nedostatek surovin,“ tvrdí Pavel Maurer – takže tím pádem nás zřejmě brouci neminou. Můžete vyzkoušet, že to není tak hrozné, jak to vypadá.

Milovníci čokolády budou moci ochutnat nezvyklé kombinace, místo tradičních jahod a marcipánu tak v bonbonech najdou ingredience, jako je třeba česnek. Rodiče, klidně přijďte s dětmi, opět totiž bude fungovat dětský koutek s hlídací službou, kam můžete své ratolesti na chvilku odložit a kde o ně bude dobře postaráno.