Pátek 8. prosince 2023
Svátek slaví Květoslava, zítra Vratislav
Oblačno, sněžení 0°C
 
8. 6. - 10. 6. Kupte si podprsenku se slevou až 20 %
 

Chyby při výběru podprsenky: Velký obvod, malý košíček, utažená ramínka!

 • 26. května 2017 | 06:00

  Při výběru oblečení nemůžete udělat tolik chyb jako při pořizování nové podprsenky. Abyste se cítila pohodlně, neničila si zdraví a aby zároveň vaše ňadra vypadala dokonale, musíte se těchto chyb vyvarovat.

 • Velký obvod

  Velký obvod je pravděpodobně největší chybou, kterou při pořizování podprsenky děláme. Většina žen si kupuje 85, ale nejvíce z nás má velikost jen 75 nebo 80. A jak poznáte, že je obvod příliš velký? V první řadě podprsenka vzadu u zapínání vyjede nahoru, protože obvod nedrží ňadra tak, jak má, a většinu jejich váhy nesou ramínka. Ta by správně měla nést pouze 20 procent celkové hmotnosti prsů. Když nesou víc, prsy klesají, ramínka se zařezávají a můžou přijít bolesti zad a krční páteře.

  Jak se chybě vyhnout: Při zkoušení zvedněte obě paže vzhůru, obvod se nesmí ani hnout a ňadra rozhodně nesmějí spodem „vylézat” z košíčků. Pokud se podprsenka hýbe, sáhněte po kousku s menším obvodem a o jedno číslo větším košíčkem.

  Jakým chybám se vyhnout při výběru podprsenky pro extra velká ňadra? Podívejte se na video:

  Video se připravuje ...
  Co děláte špatně při výběru podprsenky na extra velké prsy • VIDEO: Adam Balažovič/BPŽ

 • Malý obvod

  Méně častou, ale také zásadní chybou je naopak příliš malý obvod, který poznáte tak, že po sundání je podprsenka otlačená, ale také tak, že pod tričkem se kolem obvodu tvoří nevzhledné faldíky a ramínka svírají ostrý úhel místo toho, aby byla vodorovně.

  Jak se chyby vyvarovat: Při krátkém zkoušení v kabince se podprsenka nestihne otlačit do kůže, a tak se zaměřte především na to, aby ramínka byla vůči sobě vodorovně nebo opravdu minimálně do písmene V. Také si přes podprsenku vyzkoušejte obepnuté, ideálně bílé tričko a ověřte, jestli se vám netvoří špíčky.

  Takto rozhodně ne!
  Autor: Profimedia.cz

 • Příliš malé košíčky

  Kromě obvodu je velmi důležité zvolit i přesnou velikost košíčku. Pokud podprsenku obléknete a prsy doslova přetékají ven, je košíček příliš malý. Nezapomeňte kromě vršku zkontrolovat i strany, kde sice překypující ňadro není tak nápadné, ale rozhodně to není správné!

  Jak se chyby vyvarovat: Zkuste si přes podprsenku obléknout těsné tričko, které dokonale odhalí, když prsy z košíčku příliš přetékají. Zkuste zvednout ruce, předklonit se a také několikrát poskočit. Když prsy z košíčku nepřetékají ani při pohybu, je velikost správná. V opačném případě je třeba zvolit větší košíček, ale ponechat velikost obvodu nebo vyzkoušet podprsenku s méně vykrojeným košíčkem.

  Takto rozhodně ne!
  Autor: Profimedia.cz

  Naše redaktorka na vlastní kůži u Heleny Konarovské:

  Video se připravuje ...
  Na vlastní kůži u podprsenkového gurua Heleny Konarovské! Z 85D je rázem 75F!

 • Příliš velké košíčky

  Velkou estetickou chybou je nošení naopak příliš velkého košíčku, který se nevzhledně krabatí nebo ve výstřihu odstává od ňadra. Takový problém mají většinou ženy s malými prsy.

  Jak se chyby vyvarovat: Při zkoušení podprsenky zkontrolujte, zda je přechod mezi ňadry a košíčky plynulý. Párkrát zakružte pažemi a předkloňte se. Pokud mezi ňadry
  a podprsenkou košíček odstává, sáhněte po menším košíčku, ale obvod zachovejte.
  V opačném případě si vyberte podprsenku push-up, která je mělká a bez problémů  prostor vyplní, i když máte malé prsy.

  Malé prsy lze zvětšit takzvanou pušapkou, velké ničím nezmenšíte
  Autor: Shutterstock.com
 • Střed podprsenky odstává

  Střed podprsenky, který spojuje oba košíčky, by měl dokonale přiléhat k tělu. V opačném případě to znamená, že jste si vybrala podprsenku, která má pro vás příliš malé košíčky. Ňadra se do nich nevejdou a odstrkují tak střed podprsenky směrem od těla. Pokud je tlak příliš velký, mohou odstávat i kostice a prsy mohou vylézat spodem. V tomto případě nepotřebujete menší obvod, ale větší košíček.

  Jak se chyby vyvarovat: Podprsenku si oblečte, nastavte ji tak, jak má správně být, a vyzkoušejte, kolik prstů se vám pod střed vejde. Měl by to být maximálně jeden!

  S malými prsy si můžete dovolit chodit bez podprsenky
  Autor: Shutterstock.com
 • Kostice se zařezávají

  Kostice musí dokonale kopírovat spodní linii prsu, celý ho obejmout a směřovat přímo do středu podpaží. Nikdy se kostice nesmějí do prsu zapichovat! Důvodem může být malý košíček nebo malý obvod.

  Jak se chyby vyvarovat: Když se budete alespoň trochu v podprsence pohybovat, měla byste nepříjemné tlačení kostice ucítit poměrně brzy. Pak je třeba zjistit, zda je na vině malý košíček, nebo obvod.

  Jestliže se vám zmenší prsy, aniž jste nějak zásadně zhubla, anebo se blížila menopauza, mohlo by jít o syndrom polycystických ovarií
  Autor: Shutterstock.com
 • Příliš volná ramínka

  Další chybou může být nevhodné nastavení ramínek. Když je máte příliš dlouhá, nese celou váhu poprsí obvod a ramínka při pohybu padají.

  Jak se chyby vyvarovat: Obvykle stačí táhnout ramínka pomocí posuvné spony tak, jak je vám to pohodlné. Nesmí být ani volná, ani řezat. Ale musí unést zhruba 20 procent váhy ňader.

  prsa, žena, podprsenka
  Autor: Shutterstock

 • Příliš těsná ramínka

  Velmi často si ženy ramínka příliš utahují, aby zvedly ňadra co nevýš. Obvykle je to reakce na příliš volný obvod, který nezvládá držet váhu prsů, a ty pak klesají. Těsná ramínka se zařezávají a způsobují kromě bolestí i nesprávné držení těla.

  Jak se chyby vyvarovat: Důležité je zvolit správný obvod, který vám sedne. Nesmí být ani volný, ani těsný. Pokud máte velká ňadra, je třeba navíc dbát o to, aby byla ramínka širší, než je běžné. Široká ramínka se totiž nezařezávají do ramen ani ženám s opravdu velkými prsy.

  Ramínka od podprsenky by vás neměla nikdy tlačit
  Autor: Shutterstock.com

Diskuse ke článku
.
O víkendu 8. - 10. 6. jsme pro vás připravili skvělou nákupní akci. Ve vybraných obchodech si budete moci koupit tu nejlepší podprsenku, navíc se slevou až 20 % a dárkem od YVES ROCHER. To rozhodně nesmíte propásnout!
Správná velikost podprsenky
Video se připravuje ...