Středa 28. září 2022
Oblačno, déšť 13°C

Jaké džíny jsou pro baculky nepřáteli číslo jedna?

22. září 2022 | 06:00

Pro ženy s nadměrnou velikostí je sehnání džínů, jež perfektně sednou, opravdovým oříškem. Častokrát ale volí takové, které ještě více opticky rozšiřují. Jakým typům by se měly vyhnout obloukem, a které jim naopak budou lichotit?

Staré pořekadlo o módě praví, že najít dobře padnoucí džíny je stejně tak těžké jako najít toho pravého muže. V obou případech však platí, že existují rizikové skupiny, od kterých je lepší se držet co nejdále,“ říká Ľubica Kmeť Jakušová v jednom z dílů pořadu Štýlovečka.

Jaké džíny ale budou plus size ženám sedět nejlépe? Vzhledem ke svému individuálnímu rozložení proporcí by se měly zaměřit především na typy, které je nebudou více rozšiřovat a nebudou upoutávat pozornost k rizikovým partiím. Jakých by se tedy měly rozhodně vyvarovat?

Podívejte se na odstrašující příklady, ale i lichotivé nákupní tipy v naší fotogalerii:

Nepřítelem číslo jedna jsou rozhodně džíny s vyšisováním na partiích, jako jsou stehna, zadeček či boky. Tato světlá místa sepraného efektu mají tendenci nejen upoutávat pozornost, ale i opticky ještě více rozšiřovat. Podobnou optickou negativní hru hrají i různé aplikace v podobě kamínků, nášivek, flitrů či perliček. Nejen v tomto případě hraje jednoduchost do karet. Na jaké střihy kalhot by měly ještě baculky zapomenout? Na to se podívejte v úvodním videu!

Naopak zde se můžete inspirovat velmi slušivými modely pro plus size ženy. Ideální budou džíny v černé barvě, ale nemusíte se obávat ani světlejšího denimu. Na barvě totiž nesejde tolik jako na správném střihu. Tím nejvhodnějším bude rovný či opravdu mírně upnutý střih s délkou nad kotníky a vysokým pasem, jenž lehce zamaskuje bříško. Skvělou volbou bude taktéž zvonový střih, který se nyní těší velké oblibě. Perfektně totiž vyrovnají proporční nesouslad. 

Autor: Žaneta Podlahová
Video se připravuje ...