7 svetrů, které by měla mít každá žena ve skříni: Který vám chybí? | Pro ženy | Blesk.cz

7 svetrů, které by měla mít každá žena ve skříni: Který vám chybí?

6. ledna 2020 | 06:00

Bez svetrů se v chladném počasí neobejdeme. Neznamená to ale, že jich musíme mít plnou skříň. Existuje několik základních kousků, díky kterým zvládneme celou zimu a nikdy si nepomyslíme: "Už zase nevím, jak to zkombinovat." 

V šatníku jistě najdete nějaký výraznější svetřík, který oživí zejména obyčejné džíny nebo černé kalhoty. Ten si určitě ponechte. Zbytek je ale třeba vytřídit a zaměřit se na základ. Pokud vám to finance umožní, klidně investujte do kvalitnějšího vlněného nebo – ještě lépe – kašmírového kousku. I ty levnější ale udělají parádu, jen vám tak dlouho nevydrží. Tipy na nákupy najdete v naší fotogalerii:

Jaký svetr vám tedy nesmí chybět?

Krémový kardigan. Kardigan působí něžně a romanticky. Letos se nosí zejména objemnější a kratší kousky, které vypadají skvěle s džínami s vysokým pasem i s květovanými šaty.

Černý rolák. Tenhle kousek unosíte ke všemu. Oblečte k němu kalhoty a zastrčte ho dovnitř, hodit se ale bude i k výraznější sukni i pod šaty nebo košili. Vrstvení s ním bude zkrátka hračka.

Béžový svetr. S béžovou je to stejné jako s černou. Klasika, která jde ke všemu. Bude se vám hodit, když budete chtít jednou něco světlejšího.

Chcete vypadat luxusně? Vsaďte na tyto barvy!

Žebrovaný. Strukturovaný svetr, který zahřeje. Kupte si barevný, bude se vám hodit k většině tmavých zimních věcí (předpokládáme správně?). Klidně si pořiďte oversized model, který pak obléknete jako šaty nejlépe s vysokými kozačkami.

Šedý. S tímto univerzálním kouskem budete vždy připravena. Dá se nosit o víkendu k džínám i k elegantním kalhotám, třeba s výrazným šperkem.

Pruhovaný. S pruhy nikdy nic nezkazíte a snadno s nimi oživíte jinak jednoduchý outfit. Pruhovaný svetr je zkrátka klasika.

Copánkový teplý svetr. Tento svetr v nás vyvolává vzpomínky na to, když naše maminky a babičky pletly doma. Copánkový vzor je stále oblíbený. Kombinaci s džínami si přímo žádá, skvěle ale padne i k šatům.

Autor: Markéta Luštincová