Trendy nehty 2018: Černá, červená a minimalistické linky | Pro ženy | Blesk.cz

Trendy nehty 2018: Černá, červená a minimalistické linky

6. února 2018 | 06:00

Vybrat si barvu laku na nehty je někdy pěkně těžké! Mít popáté za sebou červenou je už trochu nuda. I když červený lak nevyjde z módy nikdy – a proto je opět v žebříčku trendovosti na předních pozicích. Ale není sám. O co tedy poprosit při další návštěvě vaši manikérku? Inspirujte se!

Matná černá a klasická červená

Trendy pro rok 2018 jasně velí: je čas přestat se bát černé barvy na nehtech. Na krátkých nehtech vypadá skvěle a bude vás bavit i její variabilita. Hodí se k jakémukoliv oblečení. Letos se ale vzdejte zářivého lesku a noste je matné. V drogeriích běžně seženete speciální matující top coat, který coby svrchní vrstva zmatní jakýkoli lak.

Opět jsme také u červené – letos zvolte klasickou červenou. Ani vínovou, ani cihlovou, prostě a jednoduše červenou, která bude ladit k vaší barvě rtěnky, protože v trendech líčení rtů vede zářivě červená

Geometrické tvary a linie

Způsob, který vás bude bavit a u kterého vás nebude štvát, že se vám lak oprýskal, je natřít jen dolní třetinu nehtu. K tomu potřebujete už trochu zručnosti, ale rozhodně to zvládnete i doma. Nehet přetřete bezbarvým lakem, nejlépe nějakým, který nehet i vyživí, a nalepte na něj proužek izolepy tak, aby zbyla odkrytá jen ta jedna třetina, kterou chcete lakovat. Výběr barvy necháme na vás!

Pro ženy, které mají duši minimalistky, se bude hodit trend linek. Ten se už objevoval minulý rok a určitě stojí za vyzkoušení. Vaše manikérka to hravě zvládne, ale pokud si budete chtít linky namalovat doma, budete potřebovat lak s užším štětečkem. Linku namalujte buď na jeden prst na ruce, nebo na všechny v různých směrech – horizontálně i vertikálně.

Barevné okraje a supernude

Nehty ve dvou tónech: barva a kontrastní okraje. Pro domácí účely byste si musela pořídit speciální pero, kterým okraje nakreslíte na už dobře zaschlý barevný lak. Efektně vypadá například světle růžová s černými, nebo naopak bílými okraji.

Dalším tipem je barevná francouzská manikúra, která ale nemá vypadat dokonale. O to je to lepší, protože nakreslit francouzskou manikúru perfektně bylo vždy peklo. Vyberte si barevný lak podle sebe a naneste ho na samé okraje nehtů. Rozhodně ale nevynechávejte top coat, protože jinak vaše nová manikúra zmizí dřív, než vyrazíte z domu.

Jestli si nepotrpíte na extravaganci na nehtech, tělové barvy jsou taky stále v kurzu. A my se nedivíme – hodí se pro každou příležitost a není tolik vidět, když se kousek laku odštípne. Letos je trendem mít lak perfektně sladěný s tónem vaší kůže tak, že není skoro poznat, že nějaký máte.

Další inspiraci najdete ve fotogalerii. A jakou barvu nosíte nejradši vy?


Autor: Lucie Houdková