Úterý 20. února 2024
Svátek slaví Oldřich, zítra Lenka
Oblačno, déšť 8°C

Alex Mynářová: Zlatokopka nejsem, ale manželovy peníze jsou důležité

30. ledna 2018 | 06:00

Okatý polibek vyjadřující podporu manželovi od krásné Alex Mynářové během první tiskové konference prezidenta asi zaznamenal každý. Dala mu ho ve chvíli, kdy padl dotaz na stále nesplněné bezpečnostní prověrky Zemanovy pravé ruky. Žurnalistce, která původně dělala v České televizi a nyní je na Soukupově TV Barrandov, zjevně nevadí, jak se prezident z odpovědi jejím novinářským kolegům vykroutil. Solidaritu svému muži ostatně nevyjadřuje poprvé.

Bývalá rozhlasová a televizní moderátorka České televize Alexandra Mynářová (34) je už tři roky provdaná za hradního kancléře Vratislava Mynáře. Kvůli vztahu s politikem musela  své působení ve veřejnoprávní televizi ukončit. Jak se dali dohromady a jak to u nich doma chodí? To vše prozradila v rozhovoru pro OK! Magazine v lednu 2016. Dozvíte se například, proč její muž nechtěl, aby pracovala, a jak moc jsou pro ni důležité peníze. 

Manžel vás musel dlouho dobývat, ale nevzdal se. Předpokládám, že to jste na něm ocenila. Co dalšího vám na něm imponuje?

Někdo by vám určitě řekl, že peníze. Byla jsem už několikrát označena za zlatokopku, čemuž se musím smát. Lidé, kteří to říkají, jsou politováníhodní. Bez chemie, souznění a přitažlivosti nemůže vztah vzniknout, natož fungovat. Kromě těchto atributů si na něm cením i toho, že si umí s věcmi poradit. Nikdy jsem od něj neslyšela větu, že něco nejde nebo že něco nezvládneme, že se něco nepodaří. Je to velmi silný člověk, který se jen tak z něčeho nehroutí, a já v něm mám v tomto směru ohromnou jistotu. A to rozhodně není málo.

Poměrně dlouho jste se první schůzce bránila, ale nakonec jste stejně podlehla. Co vás přesvědčilo?

Relativně dlouho jsem odolávala, ale zároveň jsem přemýšlela o tom, že by bylo na čase mít vážný vztah, a Vratislav mi byl po telefonu moc sympatický. Bála jsem se, že když se na to vykašlu, promarním šanci, která už nemusí znovu přijít. V dnešní době není úplně jednoduché si najít partnera, zvlášť kolem třicítky. Jedna kolegyně mi dokonce říkala, že má pocit, že se mě muži bojí. Proto jsem potřebovala vedle sebe silného a sebevědomého muže. 

Mám teorii, že muži ve vysokých pozicích mají notnou dávku charizma. Vnímáte to stejně?

Vysoká pozice nevypovídá jen o tom, že muž umí vydělat peníze, ale hlavně o tom, že je schopný, má ostré lokty, umí si poradit, že něco dokázal. Neměla jsem problém manželovi říct, že je jeho postavení a z toho plynoucí finanční zajištění pro mě také důležité. Teď jsem na mateřské a nemusím řešit, jaké plenky koupím a jestli máme na nájem. Někdo tomu může říkat zlatokopka, což nechápu. Nemohla bych každý večer usínat vedle někoho, ke komu nic necítím. To žádné peníze nemůžou vyrovnat nebo aspoň já si to neumím představit.

Jste stejně konzervativní jako váš muž? Jak vnímáte rozdělení ženských a mužských rolí v domácnosti?

Já taková úplně nejsem, u nás to takto nastavil manžel. Já bych neměla problém chodit do práce a živit rodinu. On to má jasně rozdělené, převzal na sebe zodpovědnost za finanční zajištění rodiny a na mně je domácí pohoda, nákupy, vaření a tak dál. Manžel by byl vůbec nejraději, kdybych zůstala doma a nepracovala. Zároveň si ale uvědomuje, že takovou ženu si nebral.

Opravdu pravidelně vaříte?

Ano, každý den teplou večeři. Když je manžel v Česku, neexistuje, že by přišel večer domů a dostal chleba s máslem. To se nikdy nestalo. 

Video se připravuje ...