Účes podle Jessiky Alby: Jak si vytvořit hladké vlny? | Pro ženy | Blesk.cz
Čtvrtek 1. říjen 2020
Svátek slaví Igor, zítra Olívie
Oblačno, déšť 15°C

Účes podle Jessiky Alby: Jak si vytvořit hladké vlny?

Účes podle Jessiky Alby: Jak si vytvořit hladké vlny?
VIDEO: David Hanuš
13. ledna 2018 | 06:00

Jessica Alba (36) je oslňující kráskou a v těchto hladkých vlnách se objevila koncem listopadu 2017. Je to efektní účes na večerní události a je snazší, než si myslíte. Jak vlny přesně natáčet, se dozvíte ve videu!

Vlny můžete natočit kulmou na nespočet způsobů. Jak to ale udělat, aby vypadaly takhle hladce, měkce a symetricky? Proto jsme vyrazily do Salonu Petry Měchurové za kadeřnicí Eliškou Ilkaninovou. Ta nám poradila, jak na to! Jde o to, zvolit správnou kulmu. Nejvhodnější je ta kónická se širším průměrem. Než ale začnete natáčet, aplikujte do vlasů sprej pro texturu vlasů, který zároveň ochrání vlasy před teplem.

Šediny a odrosty: Jak je dokonale zamaskovat?

Vlasy si rozdělte do čtyř sekcí podle toho, kde chcete pěšinku. A můžete začít natáčet pramen po pramenu. Pokud jste v natáčení zručná, zabere vám účes klidně i jen pět minut, záleží ale samozřejmě na délce a hustotě vašich vlasů. Pramen natáčejte směrem od hlavy a předtím, než ho dáte na kulmu, ho ještě stočte. Kulmu držte svisle a pramen nechte vychladnout a nerozčesávejte ho. Důležitá je i teplota kulmy, pokud máte vlasy jemné, stačí 180 stupňů. U hrubších vlasů můžete nastavit kulmu na 220 °C.

Když budete mít všechny prameny natočené a vychladlé, můžete začít rozčesávat. Tím se vám vytvoří velké kompaktní vlny. Nebojte se do vlasů pořádně zajet prsty, vlny si nezničíte. Naopak budou měkké a hladké. Aby byly lesklé, můžete přidat trochu olejíčku. Na závěr vlasy přelakujte, použít můžete lak s efektem lesku.   

Další inspirace na účesy ZDE!  

Autor: Lucie Houdková