Vyzkoušeno: Jarischova voda za pár korun dokáže nahradit drahou kosmetiku | Pro ženy | Blesk.cz

Vyzkoušeno: Jarischova voda za pár korun dokáže nahradit drahou kosmetiku

24. března 2016 | 06:00

Slyšela jste už o Jarischově vodě? Jde o roztok, který se používá v dermatologii ke zklidnění akné a ekzémů a má tu výhodu, že by prý měl sedět každé pleti. To z této vody při ceně 69 korun za 250 ml dělá učiněný kosmetický zázrak. Proto jsme se rozhodly ji otestovat. Jak nám sedla?

 

Redaktorka Irena:

Jarischův roztok jsem dostala kdysi dávno od dermatoložky na obličejovou dermatitidu. Chlorovaná voda, příliš kosmetiky, pasta s fluorem, káva a další – to vše prostě bylo na část kolem úst moc a výsledkem byla vyrážka.

Ekzém je dávno pryč, Jarischův roztok ale v mém kosmetickém košíčku zůstal. Používám ho na odlíčení ve chvíli, kdy nemám příliš silnou vrstvu make-upu (jinak mám Clinique a "jarischem" dočistím). Cítím, že mou pleť téměř vůbec nezatěžuje, nedráždí ji, naopak je pak zklidněná.

Dost často si s ním ráno myji i obličej, když mám pocit, že by mu chlorovaná voda zrovna dobře neudělala. Dá se použít i v létě do rozprašovače jako osvěžující voda na obličej. Někdy roztok samozřejmě s radostí vystřídám nějakou voňavější odličovací vodou, pak se k němu ale vždycky ráda vracím.

Redaktorka Brigita:

Jarischův roztok jsem toužila vyzkoušet jako levnou a "zázračnou" alternativu pleťového tonika na dočištění pleti po odlíčení. Také jsem ho použila ráno na stažení mastnoty z nočního krému.

Z prvního použití jsem byla nadšená. Voda příjemně chladí, obličej osvěží a na pokožce nepálí, což je u mé mastné, ale přecitlivělé pleti vždy příjemné překvapení. Také je na první pohled patrné, že pokožku opravdu vyčistí a stáhne z ní nečistoty.

Bohužel ale už po druhém použití bylo cítit, že mou pleť značně vysušuje. Po několika minutách od použití jsem cítila pnutí a lehké svědění, které úplně nepřestalo ani po nanesení denního nebo nočního krému. Přestože je tedy Jarischova voda určená pro všechny typy pokožky, abyste měla skutečně jistotu, že sedne i té vaší, budete ji muset vyzkoušet doslova na vlastní kůži.

Co je Jarischova voda?

Jarischův roztok, 65 Kč (250 ml), koupíte v síti lékáren
Jarischův roztok vám běžně doporučí dermatolog, pokud vás trápí ekzém nebo akné. Skvěle totiž zklidňuje pokožku. To ale neznamená, že byste ho mohla používat jen tehdy, pokud máte kožní problém.

Jeho největší výhoda? Příjemně chladí a snadno nahradí pleťové tonikum k dočištění pleti po jejím odlíčení – stejně jako klasickou kohoutkovou vodu, která je chlorovaná a může vám pleť vysušovat. 250 ml navíc pořídíte za pouhých 69 korun. Což rozhodně stojí za vyzkoušení. Seženete ji v každé lékárně.

Diskuse ke článku
.
Související články