6 skvělých tipů, jak ochránit vlasy před větrem! | Pro ženy | Blesk.cz

6 skvělých tipů, jak ochránit vlasy před větrem!

 • Vítr poškozuje vlasy.
  5. dubna 2015 | 06:00

  Jarního sluníčka a stoupajících teplot jsme se zatím nedočkali. První dubnové dny si pro nás připravily spíše zamračenou oblohu, déšť a především silný vítr, který dokáže nejen poškodit váš účes, ale i dlouhodobě zničit vlasy. Poradíme vám, jak mít i během větrných dnů zdravou a krásnou hřívu a perfektní účes!

 • Nezapomínejte na masku

  Víkend je ideální na to, abyste si dopřála domácí vlasovou kúru.

  Pokud venku fouká silný vítr nebo jste v práci vystavena přímému foukání klimatizace, ochráníte své kadeře pravidelným používáním masky na vlasy. Po každém mytí ji naneste od kořínků až ke konečkům, zabalte vlasy do ručníku nahřátého nad párou a nechte působit alespoň 10 minut. Vaše hříva tak bude ochráněna nejen před studeným větrem, ale i před ostatními přírodními živly.

 • Zapomeňte na žehličku

  Poradíme vám, jak na vlasech napáchat co nejméně škod.

  Během větrných dnů se ideálně vyhněte fénům, žehličkám i kulmám. Zkrátka vlasy zbytečně nevysušujte, protože to samé s nimi dělá i vítr. Nechte je raději uschnout přirozenou cestou a učešte se na spaní tak, abyste ráno měla účes přesně takový, jaký si představujete.

   

  Pokud bez žehličky nebo fénu opravdu nemůžete existovat, nezapomeňte použít termofixační prostředek a před odchodem ven vlasy raději omotejte šátkem, který je ochrání.

 • Nemyjte si vlasy každý den

  Co jste nevěděly o mytí vlasů?

  Pokud jste zvyklá mýt si vlasy každý den, zkuste to alespoň trochu omezit. Samotná voda i šampon vlasy vysušují, a když navíc přijdou do kontaktu s větrem, mohou se trvale poškodit. Zkuste alespoň ve větrném období nahradit klasický šampon suchým, který vlasům neubližuje.

 • Lak na vlasy ne!

  Mnoho žen se domnívá, že když si účes zafixují nánosem laku, bude držet jako přibitý. Proti zničení pracně učesaného drdolu stejně nejen nepomůže, ale lak na vlasy i obsahuje alkohol, který vlasy vysuší. Se složitým účesem raději počkejte a do větru si jednoduše svažte vlasy do obyčejného culíku nebo je nechte plápolat rozpuštěné.

 • Zabalte je

  Vítr poškozuje vlasy.

  Přestože o své vlasy pečujete, než půjdete ven do větru, obalte je pevně šátkem. I kdybyste měla vypadat jako indiánská babička, za zdravé a lesklé vlasy to stojí. Na klobouk raději zapomeňte, mohl by vám ulítnout!

 • Na cestu cop, potom lokny

  Baletní cop
  Autor: Nivea
   

  Snad jediný účes, který přežije i silný vítr, je pevně zapletený francouzský cop. Před pletením dejte do vlasů trochu tužidla, pečlivě cop zapleťte, a až dojedete do práce, do školy nebo do baru, stačí ho jen rozpustit a vlasy pročesat a načechrat pomocí prstů! Vytvoříte si tak nádherné a přirozeně vypadající lokny, ve kterých vás nikdo nepřehlédne.

Klíčová slova: krása, vlasy, déšť, péče, tipy, účes
Diskuse ke článku
.