Úterý 28. května 2024
Svátek slaví Vilém, zítra Maxmilián
Oblačno, bouřka 23°C

6 největších chyb, které děláte při mytí vlasů

 • Čím častěji si vlasy myjete, tím více je okrádáte o jejich přirozené oleje. Jsou pak suché a lámavé.
  3. března 2014 | 06:00

  Říkáte si, že o své vlasy pravidelně a svědomitě pečujete, ale přesto jim něco schází? Chcete, aby byly silnější, lesklejší a lépe zvládnutelné? Pak se zamyslete nad tím, zda při jejich mytí neděláte zásadní chyby.

 • Myjete si vlasy každý den

  Co jste nevěděli o mytí vlasů
  Autor: profimedia.cz
  Pokud chcete mít silné lesklé vlasy, zapomeňte na jejich každodenní mytí. Čím častěji si vlasy myjete, tím více je okrádáte o jejich přirozené oleje. Neustálé mytí tak způsobuje jejich suchost a lámavost. Nejlépe své vlasy ozdravíte tak, že je budete mýt jen každý druhý až třetí den. Pokud máte obavy, že vaše vlasy budou mastné, stříkněte ke kořínkům suchý šampon, vykartáčujte ho a upravte je tak, jak jste zvyklí.
 • Šamponujete vlasy dvakrát


  Co jste nevěděli o mytí vlasů
  Autor: profimedia.cz
  Vlasy nemusíte šamponovat dvakrát, bohatě postačí, když je omyjete pouze jednou a budete je mýt pravidelně. První omytí odstraní nečistoty a kožní maz, druhé už ale jde do hloubky vlasu a vysušuje ho. Pokud se ale i přesto rozhodnete, že chcete šampón aplikovat dvakrát, myjte si vlasy až po několika dnech. Příliš šamponu je zatěžuje.
 • Přeháníte to s množstvím šamponu nebo kondicionéru


  Pravidelná péče o vlasy je udržuje v kondici
  Autor: profimedia.cz
  Nanašíte šampon jen na konečky? Tak to děláte chybu! Šampon by měl patřit pouze ke kořínkům, kde jsou mazové žlázy. Úporné mytí konečků jen způsobí, že budou vysušené a roztřepené. Na ně naopak patří kondicionér, ten zase nikdy nenanášejte ke kořínkům, jinak budete mít vlasy brzy mastné.
 • Nepoužíváte kondicionér


  Šetrné mytí vlasů
  Autor: PROFIMEDIA.CZ/CORBIS
  Pokud máte delší vlasy, tak nezapomínejte na kondicionér. Nezapomeňte ho ale důkladně smýt, protože špatně vymytý šampón a kondicionér způsobí, že vlasy budou i po umytí nehezky zplihlé a mastné. Pokud máte velmi jemné vlasy, místo kondicionéru aplikujte nesmývatelné přípravky pro větší objem.
 • Používáte příliš teplou vodu


  vlasy
  Autor: Profimedia.cz
  Pozor na teplotu vody! Příliš horká voda má na svědomí poničené vlasy. Neškodí však jen jim, ale také pokožce hlavy a vlasovým kořínkům. Výsledkem takového mytí jsou vlasy matné, bez lesku a se sklonem k vyšší mastnosti. Pokud opravdu nesnesete chladnější vodu, doporučují stylisté smíchat jeden šálek jablečného octa se dvěma šálky vody a touhle směsí vlasy po umytí přelít.
 • Špatně a dlouho je oplachujete (pokud máte barvené vlasy)


  Krásné vlasy si můžete zařidit z pohodlí domova
  Autor: Shutterstock.com
  Je jedno, zda si barvíte celou hlavu nebo máte jen jemné melíry či dobarvenou spodní část vlasů – denní mytí vlasů způsobuje, že se vaše barva rychleji vymývá. To znamená, že vybledne a nebude tak zářivá. Zkuste zatnout zuby, vlasy si myjte alespoň obden a používejte šampon určený přímo pro barvené vlasy.

Klíčová slova:  mytí vlasů, chyby, krása
Diskuse ke článku
.