Pátek 25. září 2020
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Zataženo, déšť 16°C

Nejčastější chyby v líčení: Tmavý make-up a špatná barva rtěnky!

9. října 2014 | 12:00

Bojujete s každodenním líčením a nejste si jistá, zda se vůbec líčíte správně? V novém dílu MistaFashion vám zpěvačka Mista spolu s vizážistkou celebrit Ľubicí Orolínovou ukáže, jaké jsou nejčastější chyby v líčení.


Make-up

Pro krásný a dokonalý vzhled make-upu je potřeba pleť připravit a nejdřív ji vyčistit a nakrémovat. Odstín make-upu vybírejte podle odstínu pleti a krku, nikoli podle ruky, protože barevnost kůže se může lišit. Make-up nakonec v malém množství rozetřete i na krk a dekolt do ztracena.

Tvářenka

"Často se setkáváme s nesprávným umístěním tvářenky, která je bud příliš vysoko, nebo příliš nízko", říká Ľubica Orolínová. Tvářenka má být aplikována přímo na lícní kosti a těsně pod nima. Nikdy ji nezapomente rozetřít do ztracena.

Obočí

Obočí

Obočí je základ každého líčení. Pokud si neumíte obočí vytvarovat, určitě se odevzdejte do rukou dobré kosmetičky, která vám ho v případě potřeby obarví a vytvaruje. Barva obočí by měla být v barvě vlasu. Při měření délky obočí si můžeme pomoci takto: viz obrázek.

 
Oční stíny

Už dávno neplatí pravidlo, že podle barvy trika, kabelky, či pásku musíte sladit oční stíny. Na denní nošení je vhodné jemné líčení a neutrální barvy očních stínů. Tady ale použijte alespoň dvě až tři vrstvy černé řasenky, která oko krásně otevře.
 
Linka

Nepoužívejte černou tužku do nitra oka, protože ho opticky zmenšuje. V takovém případě si raději vystínujte jemnou spodní linku štětečkem těsně pod spodními řasami. Vrchní linku tahejte směrem nahoru.

Rtěnka

Nejčastěji faux pas v líčení rtů jsou výrazné barvy rtěnek v nesprávné kombinaci. Mnoho růžových a červených odstínů vám muže opticky podpořit žluté zbarvení zubů. Při používání růžových rtěnek vždy používejte konturovací tužku ve stejném odstínu rtěnky. Pro delší trvanlivost rtěnky vyplňte tužkou celé rty a až pak naneste rtěnku. Při denním líčení vám bohatě postačí balzám na rty, nebo lesk na rty v lososové a růžové barvě. Výrazně barvy noste pouze v případě, že máte čerstvý dokonalý make-up, protože červená rtěnka poutá pozornost na případné nedokonalosti pleti.

MistaFashion ve spolupráci s Bleskproženy.cz a Make up Institute Prague vyhlásili soutěž o osobní make up kurz, kde vás vizážistky během jednoho dne naučí, jak se šikovně nalíčit. Jak tento kurz probíhal a jak se naučila výherkyně Tereza nalíčit, sledujte ve videu:
Jste fanouškem seriálu MistaFashion? Pak sledujte Bleskprozeny.cz, kde se každý týden objeví exkluzivní video, ve kterém vám bude zpěvačka Mista se svým týmem profesionálů radit v oblasti krásy a módy.

Líčíte se často?
68,1%
31,9%
Děkujeme za Váš hlas!
231 hlasů
108 hlasů