Křupavá pečená husa: Připravte se na svatomartinské hodování! | Pro ženy | Blesk.cz

Křupavá pečená husa: Připravte se na svatomartinské hodování!

8. listopadu 2013 | 15:00

Hned v pondělí nás čekají oslavy svatého Martina, ke kterým patří dozlatova upečená husa, jako k Vánocům kapr. Nakupte si suroviny a pusťte se do ní o víkendu. Doba pečení se totiž rozhodně nesmí uspěchat.

Legenda o huse

Proč ale vlastně nebohá husa, skončila na pekáči? Legenda praví, že to bylo za trest. Svým hlasitým kejháním totiž rušila bohoslužbu a tak jí zakroutili krkem.

Existuje ale také druhá verze, podle které se svatý Martin schoval k husám, aby nemusel přijmout úřad svatého biskupa. Ty ho ale svým kejháním prozradily. Svatý Martin se tak stal nejenom biskupem, ale také patronem hus, které se letos na jeho počest ocitnou opět na pekáči. Jak ji ale připravit, abyste z ní vytvořili opravdovou podzimní pochoutku?

husy

V každém větším supermarketu dnes bez problémů seženete husu mraženou i čerstvou. Ta se ale samozřejmě nevyrovná huse z domácího chovu. Pokud vám zrovna neběhá po dvorku, koupíte ji například na farmářských trzích nebo v síti prodejen Sklizeno.

Budete potřebovat:

  • 1 husu
  • 4 jablka
  • sůl, kmín
  • bílé víno na podlití

Očištěnou a omytou husu si připravte den předem. Dejte ji do pekáče, pořádně ze všech stran osolte, okmínujte a nechte přes noc v lednici. Druhý den rozkrojte dvě jablka a vložte je do husy. Maso bude díky nim pěkně šťavnaté.

Zbytek jablek rozkrojte na menší kousky a rozmístěte je kolem husy. Podlijte ji vodou, popřípadě trochou vína a dejte do trouby předehřáté na 180 °C. Pečte ji 25 minut a pak teplotu stáhněte na 150°C. Husu pečte zvolna 4 hodinky a v průběhu pečení ji podlévejte výpekem.

Svatomartinská husa s dušeným zelím a bramborovým knedlíkem.

Chystáte se připravovat svatomartinskou hostinu? Už na zítra pro vás máme nachystané delikátní přílohy k vaší zlatavé husičce. Nezapomeňte se inspirovat!

Autor: pil