Pondělí 28. září 2020
Oblačno 12°C

Čtyři uši a jedno oko! Tenhle kocour je díky svým vadám celebrita

13. července 2019 | 06:00

Frankie se spolu se svým kočičím bratrem narodil pod mostem. Život mu sice nadělil o pár uší více, na oplátku mu ale sebral jedno oko. Kvůli těmto abnormalitám ho milují jeho rodina i tisíce lidí na Instagramu. Z toulavého kocoura se tedy stala kočičí celebrita.

Georgi Anderson je majitelem Frankieho, kocoura, který se narodil se čtyřma ušima a dalšími vadami. Potom, co byl nalezen pod mostem a odnesen do útulku, veterináři zjistili, že má v okolí oka rozsáhlou infekci. Kvůli ní nakonec o oko přišel. Majitel si Frankieho osvojil zejména kvůli jeho zvláštnímu vzhledu. "Když jsem ho poprvé uviděl, byl odlišný, ale krásný. Kvůli tomu, že má čtyři uši, hýbe se trochu jinak než ostatní kočky. Je prostě výjimečný," vypráví Georgi.

Frankie má mimo jiné problémy i s chrupem a klouby v kolenou. Jí pouze měkkou stravu a do výšek často neskáče. Život s jedním okem mu nijak nevadí. Zvykl si velmi rychle, jen v noci se pohybuje pomaleji, jelikož má trochu zkreslené noční vidění. "Každý, kdo k nám přijde, je z Frankieho unešen. Jeho specifická chůze a uši z něj dělají originální kousek." Vedle rodiny milují Frankieho i tisíce uživatelů Instagramu. Páníček totiž kocourovi zřídil profil, kde pravidelně sdílí fotografie z Frankieho života.

Roztomilý kocour žije ve své rodině s dětmi i dalšími zvířecími mazlíčky. Je velmi kamarádský a miluje pozornost. Frankie je jednoduše spokojený a šťastný kocourek, přestože jeho život nebyl ze začátku vůbec jednoduchý.

Autor: Adéla Ondroušková