Sobota 2. března 2024
Svátek slaví Anežka, zítra Kamil
Oblačno 11°C

S bipolární poruchou pomáhá ženě pes. A zvládne i péči o její miminko!

26. listopadu 2018 | 06:00

Jager pomáhá své paničce s dítětem více, než by v dnešní době dokázala většina mužů. Malému chlapci nosí mléko, uspává ho, mazlí se s ním, a dokonce ho i hlídá. 

Rebecca Morton (29) trpí bipolární poruchou a úzkostnými stavy, které velmi ovlivňují její život. Velkým pomocníkem při zvládání těchto obtíží je její pes Jager. Jager je šestiletý dobrman, kterého Rebecca má od úplného štěňátka. Nejdřív to vypadalo, že si bude muset pořídit jiného a poslušnějšího psa. Kousal boty, jedl ponožky, ničil nábytek a skoro neposlouchal. Jager ale jako by svou paničku slyšel! Všechny ty neplechy přestal dělat a vyrostl z něj vzorný společník.

Nejvíce Rebece pomáhá tlakovou terapií. Svou vahou jí vždy zatíží končetiny, a tím paničce ulevuje od úzkostných stavů. V životě nemocné ženy hraje obrovskou roli, je její skálou, někým, o koho se může opřít. Rebecca nemá moc přátel a je na Jagera velmi fixovaná. Je její jedinou oporou a nejlepším přítelem.

Na začátku letošního roku zjistila Rebecca zajímavou novinku. Čekala miminko! Nevěděla, jak se bude Jager k dítěti chovat. Jak zvládne to, že pozornost jeho paničky nebude směřovat pouze k němu? Rebecca měla na jednu stranu obavy, ale na druhou stranu nechtěla u porodu nikoho jiného než svého milovaného psa. V den porodu přijela do nemocnice i s Jagerem. Lékaři i ostatní personál přijali přítomnost domácího zvířete v nemocnici přímo skvěle. Porod byl zábavný a pro Rebeccu hlavně klidný!

Když se malý Keller konečně ukázal světu, křičel ostošest. Jager začal ocasem mlátit ze strany na stranu a nedočkavě kníkal. Malého Kellera chtěl co nejdříve vidět, a jakmile se spatřili, všechny obavy novopečené maminky se rázem rozutekly. „Jager jako by se na něj smál, mně okusoval ucho a studeným čenichem mě šťouchal. Říkal mi, že to zvládnu, a já mu věřila,“ doplnila dojatá Rebecca.

Po porodu se k bipolární poruše přidalo i pár příznaků poporodní deprese. Opět byl ale po ruce Jager, který Rebeccu obratem dostal zpátky do formy. Společně se teď o malého Kellera starají a jsou skvělá rodinka. Jager miminku nosí lahve s mlékem, hlídá ho, a dokonce přikrývá dekou. Je to vážně ten nejspolehlivější společník! 

Autor: Adéla Ondroušková