Čtvrtek 23. května 2024
Svátek slaví Vladimír, zítra Jana
Oblačno, déšť 19°C

Děti na prodej! Sirotčince si je pronajímají, aby z turistů vymámily peníze

29. srpna 2017 | 13:00

Když uvidíte snímky fotografky Sandry Hoyn ve fotogalerii, sevře se vám srdce. Indické děti žijí v sirotčincích v otřesných podmínkách, mají nedostatek jídla, pití i léků a vychovatelé se k nim chovají otřesně. Bití je na denním pořádku. Co je ještě horší, je skutečnost, že děti ve většině případů nejsou sirotky. Tyto sirotčince si je pouze "pronajímají" od rodin. Proč? Aby dostaly peníze z turistů, kterým je dětí líto!

Majitelé těchto sirotčinců posílají do vytipovaných vesnic zástupce, již domlouvají pronájem potomků místních lidí právě do těchto zařízení. Když pak nic netušící turista vidí, jak malé děti v domovech trpí, neváhá se rozloučit i s větším obnosem peněz. Finanční dary ale končí v kapsách provozovatelů.

Rodiče dětí přitom věří, že je o jejich potomky dobře postaráno. Majitelům jde samozřejmě především o zisk, a tak když „sirotci“ povyrostou a přestanou vzbuzovat dostatečnou lítost, putují zpět k rodině. Na jejich místo pak nastoupí další generace.

„Svými snímky bych chtěla ukázat to neštěstí, které turismus točící se kolem sirotčinců způsobuje. Rodinné zázemí se ztrácí místo toho, aby se naopak vytvářelo. Je důležité podporovat začlenění dětí zpět do jejich rodin. Místo toho se ale podporují tyhle sirotčince sponzorskými dary,“ uvádí Sandra Hoyn.

Její fotografie přímo z Indie naleznete v naší galerii:

Další zajímavosti ze světa naleznete ZDE na webu Reflex.cz >>>

Autor: Martin Mrázek, Reflex.cz