Čtvrtek 22. února 2024
Svátek slaví Petr, zítra Svatopluk
Zataženo, déšť 9°C

Polykat, nebo nepolykat? Muži po tom touží, lékaři to doporučují

 • 22. srpna 2017 | 06:00

  Polykat, nebo nepolykat, toť otázka. Tu řeší mnoho žen, množství z nich totiž přijde tahle praktika nechutná. Jde pravděpodobně pouze o přístup, nikdy není dobré se do něčeho nutit, ale jen pro informaci: můžeme vám poskytnout pár vědecky podložených důvodů, proč je polykání semene zdravé. 

 • Kolik spermií je v jedné dávce?

  Autor: shutterstock
  Muži při jednom výronu semene vystřelí do světa od dvou do sedmi mililitrů ejakulátu, výsledné množství však záleží na pravidelnosti sexuálního života. V jednom výronu semene je padesát až tři sta padesát milionů spermií. Je škoda nechat je ležet ladem, když mají tolik pozitivních vlastností. 

   

  Vadí vám polykání spermatu?
  30,9%
  69,1%
  Děkujeme za Váš hlas!
  368 hlasů
  824 hlasů

 • Zlepšuje náladu


  Autor: shutterstock
  Ejakulát totiž obsahuje látky, které zlepšují psychiku – hormon štěstí serotonin a melatonin. A nejen to, najdete v něm i vitaminy a minerální látky. Například zinek, vápník, hořčík, sodík. Také cukry, kreatin, bílkoviny a vitamin C. Vědci v něm prý dokonce nalezli i stopové množství zlata.

  Platí: čím mladší partner, tím kvalitnější sperma. Čím častěji muž ejakuluje, tím kvalita spermatu také stoupá. Skvělý důvod pro každodenní sex – nemyslíte? 

  Podívejte se na video s odbornicí, která vám řekne, jestli opravdu záleží na velikosti:

  Video se připravuje ...
  Gábi se nebojí zeptat: Opravdu záleží na velikosti a existuje ideální penis • VIDEO: Adam Balažovič/BPŽ

 • Zrychluje spalování tuků

  Autor: shutterstock
  Sperma obsahuje látky, které zrychlují metabolismus a podporují trávení. Jedna dávka ejakulátu obsahuje zhruba padesát pět kalorií. Navíc při orálním sexu zapojujete poměrně dost svalů, takže na hubnutí má jednoznačně pozitivní účinky.

 • Omlazuje a zkrášluje

  Autor: shutterstock
  Vědci ve spermatu našli mimo jiné i jinou látku, která se nazývá spermidin. Ta omlazuje buňky a zabraňuje jejich stárnutí až o třicet procent! Což je lepší a levnější než většina zázračných pilulek a krémů. Opět: čím mladší muž, tím lepší omlazující účinky.

  Pornoherečky se shodují, že je sperma ideální jako pleťová maska. Také je díky množství vitaminů dobré na lesk a sílu vlasů: jedna londýnská klinika dokonce prodává sérum na vlasy inspirované semenem. 

  Chcete vědět, co je to syndrom pánských záchodků? Podívejte se na video:

  Video se připravuje ...
  Gábi se nebojí zeptat: Co je to syndrom pánských záchodků • VIDEO: Adam Balažovič/BPŽ

 • Může skvěle chutnat

  Autor: shutterstock
  Pro chuť spermatu je důležité, co muž jí zhruba čtyřicet osm hodin před ejakulací. Ženy se shodují, že lépe chutná semeno po zeleninové nebo ovocné stravě než po mase nebo například fernetu. Vyhýbat se je dobré také tučným a kořeněným jídlům.

  Na zlepšení kvality spermatu jsou výborné skořice, ananas nebo celer, po něm je ejakulát nasládlejší. V Británii dokonce existují tabletky na to, aby sperma chutnalo po jablku, meruňkách nebo mátě.

  Více o zdraví člověka a o všem, co ho ovlivňuje, se dočtete v magazínu Moje zdraví!

   

Autor: Kateřina Erbsová