Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Polojasno 25°C

Šikanovali ji kvůli kilům navíc: Teď vyhrála soutěž krásy v plavkách!

11. února 2016 | 06:00

Mar Tarres je krásná žena. Ale vždycky si to o sobě nemyslela. Za její postavu "krev a mlíko" se jí dostávalo dlouhou dobu šikany přes internet. Jako každá žena, i Mar se z kritiky složila. Brala si ji až příliš osobně. Jenže nakonec místo toho, aby propadala dál zoufalství, se rozhodla se svému osudu postavit čelem.

Příběh jako z amerického filmu. Už na střední škole byla Mar Tarres z Peru šikanována kvůli tomu, jak vypadá. Nezapadala do tabulek, podle kterých jste se mohla stát královnou školy. Trochu z nich přetékala. Kila navíc neúprosně sváděla její spolužáky k tomu, aby se jí smáli, že je tlustá. Přitom spíše než tuky navíc měla výrazné ženské tvary. 

Křivky a smysl pro humor

A komu vadí, že má kila navíc?
Mar měla štěstí, že jí kromě ženských tvarů osud nadělil také smysl pro humor, který jí pomáhal se s nepříjemnými poznámkami vyrovnat. A začala vystupovat i jako stand-up komik. Jenže její postava stále někomu ležela v žaludku, začaly se tedy objevovat u jejích fotografií uštěpačné poznámky o jejím těle. Naprosto cizí lidé, někdy i pod falešnými profily, jí psali, že je tlustá a že by měla zhubnout. Nechápali, jak může své "velké tělo" vystavovat na veřejnosti a ukazovat nejen kila navíc, ale i strie nebo celulitidu. 

Dívka léta

Komička se ale rozhodla, že místo toho, aby se utápěla v depresích, proti útočníkům začne bojovat po svém. A tak na svém profilu začala vystavovat své fotografie v plavkách. Pořídila je na dovolené, kde byla vysmátá, veselá a šťastná. Vůbec ji netrápilo, že jsou vidět její nedokonalosti. Spíše naopak. Protože je to krásná žena, byla nominována na Miss bikiny v soutěži Girl Of The Summer. Řekla si, že nejvíc to svým odpůrcům natře tak, že se soutěže zúčastní. 

Mar Tarresová byla šikanována kvůli své váze. Pak ale vyhrála miss bikiny.

A co se nestalo – zúčastnila se a také vyhrála. "Lidé hlasovali pro normální tělo. S celulitidou, striemi, kily navíc a prsy vytahanými kojením. Hlasovali tak pro ženskou přirozenost," komentuje své vítězství. Po soutěži vyjádřila na svém Facebooku poděkování všem, kteří ji podpořili. "Zůstaňte pozorní – toto je má nová kampaň za krásná těla!" napsala na profilu. 

Díky za sebevědomí

Chce teď poukázat na to, jak je krása relativní a že ji nelze měřit podle nějakých tabulek velikostí. Chce dodat sebevědomí ženám, které mají o své postavě pochybnosti. Své malé vítězství v Miss bikiny považuje za vítězství pro každou ženu na světě, která má normální postavu. 

Už brzy po vítězství se jí dostává děkovných dopisů a vzkazů, že se pro mnoho žen stala inspirací. "Díky vám si letos v létě dovolím vyjít na pláž v bikinách!" zní jedna ze zpráv, které Mar dostala.

Přečtěte si i další příběhy a lidské osudy – nejen o plus size modelkách.