Měla zůstat na vozíku, ale rozhodla se: Na svatbu půjdu po svých! | Pro ženy | Blesk.cz

Měla zůstat na vozíku, ale rozhodla se: Na svatbu půjdu po svých!

30. listopadu 2011 | 06:07

Victoria (29) zůstala kvůli nemoci znenadání paralyzovaná na vozíku. Slíbila si ale, že k oltáři dojde po svých. Za dva roky se jí sen splnil.

Mladou Britku Victorii Royle postihl Guillain-Barre syndrom. Nečekaně skončila prakticky kompletně paralyzovaná na vozíku. Lékaři jí nedávali naději, že by se z něj kdy zvedla.

Ženě, která pracuje jako asistentka v nemocnici, se najednou zhroutil celý svět. “Napřed jsem si myslela, že zemřu a už nebudu moct svým blízkým nikdy říct, jak moc je miluji,” přibližuje. “Cítila jsem se uvězněná ve svém těle. Nemohla jsem se vůbec hýbat, nemohla jsem mluvit a jen jsem cítila obrovskou bolest,” pokračuje.

Svatba rozhodla, že to zvládne

Nemoc se navíc začala projevovat jen měsíc po tom, co našla svou velkou lásku Nicka (27), profesionálního hráče ragby. “Už proto jsem se nemínila smířit s tím, že bych měla po zbytek života zůstat v invalidním křesle,” vzpomíná Victoria.

Ani Nick jejich vztah pro její nemoc nevzdal, naopak ji povzbudil, že spolu to všechno zvládnou. A tak právě v té době ji požádal o ruku. “Když mi Nick dal nabídku k sňatku, rozhodla jsem se, že svatební uličkou půjdu po svých.”

 

Šlo jí dokonce o život

Prvních osm týdnů Victoria bojovala s nejhorší fází infekce, kdy lékaři zápasili o její život. Pak se jako zázrakem začala zotavovat a tak ji pustili domů. Ale na invalidním vozíku a s neslibnou prognózou.

Nevzdala to ale a brzy začala s fyzioterapií, která jí postupně pomáhala znovu zmobilizovat svaly a šlachy, že mohla začít chodit o holi. A chůze se stále zlepšovala. Trvalo to dva roky, ale vyšlo to. A mohla se konat její vysněná svatba.

Víra v lásku k Nickovi a to, že chce dojít po svých za ním k oltáři, jí opravdu pomohla nemoc porazit. “Můj svatební den byl naprosto perfektní. Cítila jsem všechny ty emoce, když jsem procházela uličkou k oltáři. Vždyť před dvěma lety mi řekli, že už nebudu chodit,” směje se nyní. “Nick je má největší opora a já jsem ta nejšťastnější žena, protože mám takového skvělého muže a zpět své zdraví,” uzavírá Victoria.

Co je Guillain-Barre syndrom?

Je to akutní zánětlivé onemocnění nervového systému, které napadá celé tělo. Postupně paralyzuje dolní končetiny, dále se šíří do horních končetin a nakonec i do obličeje. Nemoc může skončit i smrtí, pokud se komplikace rozšíří do plic a nastanou problémy s autonomní nervovou soustavou.

Autor: INT, bak, mivrk