Čtvrtek 25. dubna 2024
Svátek slaví Marek, zítra Oto
Oblačno, déšť se sněhem 9°C

Dceru vyléčila z klaustrofobie zavíráním do koše

20. února 2011 | 06:22

Matka se rozhodla porazit dceřin strach poněkud svérázným způsobem. Zavírala jí do koše na prádlo. V té době šestiletá Kirsty totiž byla vyděšena z jakéhokoliv malého prostoru. Díky své matce však teď může dělat svou vysněnou práci  - vystupovat v cirkusu jako hadí žena.

Kirsty Nicholson (23) z Velké Británie jako malá trpěla klaustrofobií. Její matku to trápilo, a tak vyřešila problém po svém. Dívku začala zavírat do malého koše na prádlo. Zabralo to možná až moc. Dnes již třiadvacetiletá žena se ve vmáčknutí do jakéhokoliv zákoutí zhlédla a dokonce se tím již od osmi let živí v cirkusu.

Vpasování do sklenice bylo nemyslitelné

Sama Kirsty ke svému umění říká: "Vždy jsem byla velmi flexibilní, ale v uzavřených malých prostorech jsem okamžitě zkameněla. Když mi pak v sedmi letech řekli, že se mám na jedné show nechat zavřít do skleněné nádoby, nemyslela jsem si, že to dokážu."

Kirsty navštívila Circus of Horrors (Hororový cirkus) pokaždé, když přijel do jejího města. Nejdřív tam dělala konkurz na zpěvačku, ale v cirkusu si brzy všimli její ohebnosti a dali jí nový úkol. Musela se vpasovat do sklenice o rozměrech přibližně 61 cm na 45 cm. To pro ni bylo s klaustrofobií nemyslitelné. Naštěstí jí její matka pomohla svérázným způsobem.

Slepé střevo muselo ven

Ale porazit fobii nestačilo. Muselo jí být vyoperováno slepé střevo. Jelikož se většinou jeden strach váže s dalším, měla Kirsty strach i z operací. "Jsem ten největší srab na světě, ale byla to jen malá cena za to, že jsem si splnila sen, když jsem se přidala k cirkusu," řekla.

"Když jsem uvnitř sklenice, nebolí to, ale je to opravdu nepohodlné. Je tam vedro a dveře nejdou otevřít zevnitř," popsala Kirsty svůj kousek. Navíc dodává: "Nejhorší je, když uvnitř dostanete křeč. Jen se mačkáte. Je to utrpení."

Bála se polykače mečů

Kirsty svou práci miluje. Všechny své kolegy z cirkusu považuje za členy rodiny. "V cirkusu jsem začala jako malá holka. To jsem ještě měla strach z lidí, jako je Helmut, polykač mečů a hypnotizér, ale přitom všichni patří mezi ty nejmilejší lidi na světě."

Svou ohebnost využívá Kirsty i doma. Když není na turné, nemá, co dělat, tak straší členy rodiny. Když se její matka vzbudí, najde ji vedle sebe v koši, nebo se schová sestře do police ve skříni. Občas ji najdou v malé skřínce pod dřezem. Dřív se všichni lekli, teď už se tomu ale jen smějí.

Autor: evak, INT