Ivana Trump slaví 70! Čím česká lyžařka okouzlila budoucího prezidenta USA? | Pro ženy | Blesk.cz

Ivana Trump slaví 70! Čím česká lyžařka okouzlila budoucího prezidenta USA?

20. února 2019 | 06:00

Narodila se v Gottwaldově, dnešním Zlíně, jako Ivana Zelníčková. Od mládí závodně lyžovala, studovala na vysoké škole. Díky úspěchům v lyžování se stala náhradnicí do československého olympijského týmu a mohla cestovat i na Západ. Netrvalo dlouho a dostala se do Kanady, tam se věnovala modelingu. Později odešla do USA, tam poznala budoucího amerického prezidenta. Její cesta k bohatství a slávě mohla začít.

Když se před sedmdesáti lety narodila, byla drobná a slabá, takže byla nějaký čas v inkubátoru. Rodiče se tedy snažili, aby byla silná. Ve dvou letech ji naučil otec plavat i lyžovat – a ona se tréninkům nebránila. Už odmalička na ní bylo vidět, že tahle holka je houževnatá a ambiciózní. Když jí bylo šest let, odbyla si svůj první lyžařský závod. Vedle lyží chodila taky na gymnastiku a celé dny trénovala. A také se dobře učila!

Hezká tvář a chytrá hlava

Talent, inteligence a taky krása. Dlouhovlasá dívka s hezkou tváří okouzlovala spolužáky už na střední škole, takže není divu, že se začala věnovat i modelingu. Zahájila studia tělocviku na Univerzitě Karlově a v modelingu viděla spíše možnost si přivydělat. Už tenkrát moc dobře věděla, že život je především obchod, což bylo ostatně její celoživotní krédo. V roce 1970 se mimo jiné objevila ve filmu Pan Tau na horách a o rok později se provdala za rakouského lyžaře Alfreda Winkelmeiera. Z lásky to ovšem nebylo, manželství vydrželo jen dva roky. Díky rakouskému pasu se Ivana dostala na Západ.

V roce 1975 vycestovala do Kanady, tam nejdřív pomáhala v obchodě s lyžařskými potřebami a později se dostala opět k modelingu. Klienti si ji žádali, takže netrvalo dlouho a dostala se do New Yorku. Osudové bylo setkání s jejím druhým manželem Donaldem Trumpem, kterého poznala v roce 1976 v baru. Bylo jí dvacet devět, jemu o dva roky víc. Zaplatil jí útratu, a ještě ji odvezl domů cadillacem. Láska na první pohled to nebyla, ale Ivana ocenila jeho vytrvalost a zdvořilost. Už tenkrát patřil Trump k bohatým mužům, což Ivaně imponovalo.

Manželé i obchodní partneři

Za devět měsíců se česká emigrantka provdala za majitele několika kasin a mrakodrapu Trump Tower. Jejich sňatek provázel velký mediální zájem a od té doby se stala Ivana středem pozornosti. Během patnácti let se jim narodily tři děti: Ivanka, Eric a Donald Junior. Vedle toho se z nich stali i obchodní partneři. Ivana měla na starost veškerou výzdobu v hotelech, které patřily manželovi, a ona se svého úkolu zhostila skutečně zodpovědně. Ve Vanity Fair o ní napsali: „Byla výborná organizátorka, přestože na sobě měla boty od Diora, chodila klidně v pilinách.“ V roce 1987 byla zvolena dokonce hoteliérkou roku!

Donald Trump měl ale rád hezké ženy, a právě na nich taky ztroskotalo manželství s Ivanou. Když se provalila nevěra s Marií Marple, také blondýnou, bylo jasné, že manželství zvoní umíráček. Rozvedli se v roce 1990 a podobně jako jejich svatba bylo i rozvodové řízení pečlivě sledováno médii. Ivana mohla v duchu jásat, většinou o ní psali novináři jako o loajální manželce a skvělé matce, kterou zradil muž. Ona ho však i nadále podporovala a mnohokrát o něm řekla, že při něm bude stát v dobrém i ve zlém.

Po rozvodu úspěšnou podnikatelkou

Díky rozvodu získala poměrně velkou sumu a začala sama podnikat. Se jménem Trump to šlo ale skoro samo. Rozjela úspěšný teleshoping s prodejem oblečení, šperků a kabelek značky Ivana, začala psát knihy, a dokonce přednášela management. Vždy ve svém životě tvrdila, že každý by ze sebe měl vydat to nejlepší. Přesně jako ona.

Po Trumpovi měla ještě hodně mužů, dvakrát se vdala a dvakrát rozvedla. Překvapivě to byli oba Italové a o spoustu let mladší. Její čtvrtý manžel Rossano byl o 23 let mladší než ona – jí tehdy bylo 59 a jemu 36. Přestože se po roce rozvedli, i nadále spolu udržují přátelské vztahy. Stárnutí zřejmě není něco, s čím by se chtěla Ivana smířit, a tak neustále podstupuje nejrůznější plastiky. Kritikům, kteří jí vyčítají, že to přehání, odpovídá: „Investovat do krásy je dobrá obchodní reklama.“

Netradiční babička s mladými milenci

Pokud jde o věkový rozdíl mezi ní a jejími milenci, jen k tomu říká, že ji prostě mladší muži přitahují, ale do dalšího sňatku se prý nežene. Přesto ji mnohé ženy považují za vzor, protože se v životě dokázala vždy postarat sama o sebe. Dnes tráví čas mezi Miami, New Yorkem a jižní Francií a funguje i jako "Ivana-ma" a "Glam-ma" svým devíti vnoučatům. Tahle babička rozhodně jen tak neposedává. Kdo ví, třeba se tu ještě objeví jako velvyslankyně, když je její exmanžel prezidentem USA. Vztahy mají přátelské.

Kdo koho miloval? Proč někomu nevyšla kariéra? Další příběhy herců a hereček nejen z doby první republiky najdete na webu Blesk pro ženy ZDE


Více o Ivaně Trump čtěte ZDE

Autor: aši