Úterý 21. května 2024
Svátek slaví Monika, zítra Emil
Oblačno, déšť 22°C

Jak nedostatek sexu dokáže změnit vaše tělo? Těchto 9 věcí vás může při dlouhodobé abstinenci potkat!

 • Jak nedostatek sexu dokáže změnit naše tělo?
  22. dubna 2024 | 06:00

  Ač se každý z nás může dostat do situace, kdy nemá dlouhodobě žádný sex, tak je to pro spoustu z nás nepředstavitelná záležitost. Ať už nemáme partnera, nebo máme zdravotní potíže, to všechno může zapříčinit delší abstinenci sexu. Co se však na základě dlouhé sexuální pauzy stane s naším tělem?

 • Psychika

  Jak nedostatek sexu dokáže změnit naše tělo?
  Autor: istock.com

  Všechno začíná v hlavě, a sexuální půst není výjimkou, a nejdřív začne trápit psychiku; pokud patříme k těm citlivějším, kterým sex skutečně chybí, tak nejspíš budeme nervózní, bez nálady a vznětlivé. Může narůstat také agrese, i když to je spíš problém mužů, kteří si tak nahrazují absenci milostného vybití. Pokud jsme ale bez sexu opravdu dlouho (rok a více), tak se mohou projevit mnohem větší a závažnější psychické obtíže. „Může se objevit pocit hluboké frustrace až zoufalství. Tyto stavy bývají spojeny také s pocitem beznaděje a ženy mohou upadnout i do hluboké deprese,“ říká vztahová koučka ze Školy pro ženy Hana Wolf.

  VIDEO: Jak poznat, že vaše psychika potřebuje odborníka?

  Video se připravuje ...
  Jak poznat, že vaše psychika potřebuje odborníka? • VIDEO: Videoredakce ženských titulů

 • Kolaps dělohy

  Jak nedostatek sexu dokáže změnit naše tělo?
  Autor: istock.com

  Děloha je svaly tvořený orgán, který na určeném místě drží pánevní svaly a vazy. Může se však stát, že se právě tyto fixační struktury roztáhnou nebo postupně zeslábnou. V takovém případě již dělohu neudrží, a ta tím poklesne. Jde o problém, o kterém se málo mluví, a mnohé ženy se stydí přiznat se k němu i rodinným příslušníkům a kamarádům. Obvykle se tento problém týká žen při menopauze. Když radikálně omezíme pohlavní styk, vaginální stěny slábnou a mohou pak při sexu způsobovat bolest.

  VIDEO: Zdravá střeva: MUDr.Radek Klubal

  Video se připravuje ...
  Zdravá střeva: MUDr.Radek Klubal • VIDEO: Videoredakce ženských titulů

 • Poškození zubní skloviny

  Co způsobuje nedostatek sexu?
  Autor: istock.com

  Mít krásné a zdravé zuby je základ. Pokud vynecháme samotný sex, tak celý milostný rituál má také svůj benefit, a to v podobě líbání a orálního uspokojování intimních míst. Nadbytek slin, který při těchto aktivitách vzniká, pomáhá zabraňovat poškození zubní skloviny agresivními kyselinami.

  VIDEO: Gábi se nebojí zeptat: Jaký mají ženy všeobecně vztah k penisu

  Video se připravuje ...
  Gábi se nebojí zeptat: Jaký mají ženy všeobecně vztah k penisu • VIDEO: Adam Balažovič/BPŽ

 • Stres

  Jak nedostatek sexu dokáže změnit naše tělo?
  Autor: istock.com

  Stres je hrobařem libida číslo jedna. Je všeobecně známo, že sexuální zážitky pomáhají odbourávat stres. Nejen po náročném dni tak mohou přijít velmi vhod. Pokud dojde k útlumu sexuální aktivity, může hladina stresu vzrůstat rychleji. „Při sexu se vyplavují endorfiny, které navozují pocit štěstí a spokojenosti. Tím se zmírňuje stres a uvolňuje nervový, dýchací a oběhový systém,“ vysvětluje gynekolog a sexuolog MUDr. Pavel Turčan. Za onen pocit pohody vděčíme orgasmu, který má prokazatelně pozitivní vliv na to, jak se cítíme.

  VIDEO: Zázračný vývar: Proč je superpotravinou a pomáhá i ke kráse?

  Video se připravuje ...
  Zázračný vývar: Proč je superpotravinou a pomáhá i ke kráse? • VIDEO: Videoredakce ženských webů

 • Bolestivá menstruace

  Jak nedostatek sexu dokáže změnit naše tělo?
  Autor: istock.com

  Podle odborníků sex napomáhá zmírňovat obtíže spojené s menstruací – zejména menstruační křeče. Při pohlavním styku totiž dochází k lepšímu prokrvování a stimulaci, což napomáhá bolesti potlačovat. Naopak při nedostatku sexu se mohou problémy zhoršit. Opakovaný sex je podle odborníků nejlepší prevencí před infekcí močových cest.

  VIDEO: Gábi se nebojí zeptat: Co zachrání sex před svatbou

  Video se připravuje ...
  Gábi se nebojí zeptat: Co zachrání sex před svatbou • VIDEO: Adam Balažovič/BPŽ

 • infekcemi močových cest.

  Jak nedostatek sexu dokáže změnit naše tělo?
  Autor: istock.com

  Nedostatek sexu naopak může riziko šíření bakterií, které infekce vyvolávají, zvyšovat.

  VIDEO: Gábi se nebojí zeptat: Je možné zvýšit chuť na sex

  Video se připravuje ...
  Gábi se nebojí zeptat: Je možné zvýšit chuť na sex • VIDEO: Adam Balažovič

 • Kila navíc

  Jak nedostatek sexu dokáže změnit naše tělo?
  Autor: istock.com

  Spálené kalorie při klasickém pohlavním styku sice nenahradí tvrdou dřinu v posilovně, ale jde o efektivní spalovač tuků. Kromě toho, čím vášnivější akt máme, tím více zpevňujeme svalstvo dle námi praktikovaných poloh. Jakmile se tedy neoddáváme pravidelným vášnivým radovánkám, tělo přirozeně leniví a křivky se zaoblují. Nejde však jen o nedostatek pohybu v podobě sexu, ale sexuální frustraci mnohdy nahrazují večerní nálety na spíž a ledničku, kdy chybějící orgasmus kompenzujeme sladkostmi.

 • Změny nálady

  Jak nedostatek sexu dokáže změnit naše tělo?
  Autor: istock.com

  Vzájemná blízkost dokáže s lidmi dělat divy! Nedostatek fyzického kontaktu může mít vliv na psychiku a zhoršovat náladu člověka. Při sexu máme kontakt tzv. kůže na kůži, což je hlavní způsob, který nás dělá spokojenými a vzájemně nám zlepšuje náladu.

 • Ohrožení zdraví

  Jak nedostatek sexu dokáže změnit naše tělo?
  Autor: istock.com

  Pokud jsme ve vztahu, kde převládá nuda v ložnici a jiskra vášně se vytrácí, pak nejenže ohrožujeme život svůj, ale také svého partnera. Pravidelný sex totiž snižuje riziko srdečních příhod a pomáhá předcházet nebezpečnému vysokému tlaku. Pozitivní vliv má také na imunitní systém.

Autor: Monika Vráblíková
Klíčová slova:  sex, menstruace, Sklovina, stres
Diskuse ke článku
.